Engellenen İcatlar : Gerçek Mi Yoksa Şehir Efsanesi Mi ?

1

Rife Frekansları

Rife frekansları tüm kanser türlerine karşı en etkili tedavi yöntemi olarak lanse edildi. Evet, doğru, kanserin tedavisi çoktan bulundu. Ancak birçok kişi Amerikan Tıp Derneği’nin bu icadı kasten kötülediğine ve üstünün örtülmesi talimatı verdiğine inanıyor. Ne de olsa dünyada yeterince insan var. Neden daha fazla hayat kurtarılmaya başlansın ki?

2

Elektrik Ampülü

İlk akkor ışık ampülü İngiliz Kimyager Sör Humphry Davy ( 1778-1829) tarafından 1805’te icat edilmişti ama Thomas Edison ampülün ticari kullanımı için bir yol buluncaya kadar yetmiş beş yıl daha geçti. Sonra, 1924’te önde gelen ışık ampulü üreticileri ışık ampulü tertibatını standart hale getirmek amacıyla Uluslararası Phoebus Karteli’ni kurdular. Ancak birçokları kartelin aslında sınırsız ömürlü ampülün icadını engellemek için kurulduğuna inanıyordu. Sınırsız ömürlü ampul hiç değişim gerektirmeyen yeni bir tasarımdı. Hatta kartel bir adım daha öteye gidip ışık ampulünün kullanım ömrünü sınırlandırma konusunda anlaştı. Böylece yeni ampüllere talep artacaktı. Bazı bilimciler, sınırsız ömürlü ışık ampulünün patentinin, teknik bilgileriyle birlikte başlıca ampul üreticilerinden birinin şirket merkezinde ‘’ bir çekmeceye gömüldüğünü ‘’ iddia ediyor.

Bu iddiayı doğrulayacak somut bir kanıt olmadığını belirtmek gerek. Bununla birlikte bir ışık ampulünün ortalama ömrü batı dünyasında 2000 saatken kartele üye olmayan eski komünist ülkelerde bu süre bunun iki katıdır. Modern çin ampullerinin bundan üç kata kadar daha uzun ömürlü olduğu tahmin ediliyor. Ortada bütün bu iddiaları destekleyecek bir kanıt olmamakla birlikte Alman saat imalatçısı Dieter Binninger’in ( 1938-1991) yaklaşık 150,00 saat ya da on sekiz yıl sürekli kullanım ömrü olan bir ampul icat ettiği biliniyor. Ne var ki Binninger, bu ampulleri üretmeyi kabul eden bir imalatçı bulduktan kısa bir süre sonra 1991’deki bir uçak kazasında esrarengiz bir şekilde öldü ve icat ettiği ampul sessiz sedasız unutulup gitti. Işık ampulü endüstrisinin karanlık dünyasında işlenen bir cinayet mi, yoksa komplo teorisi mi ?

3

Soğuk Füzyon

Soğuk füzyon, oda sıcaklığında güvenli bir şekilde üretilen istikrarlı bir nükleer enerji biçimidir. Zaman içinde dünya nüfusuna bedava enerji sağlayacak biçimde daha da geliştirilebilirdi. Fakat yetkililer tarafından reddedildi ve müteakip testler için tahsis edilen fonlar iptal edildi.

4

Kronovizör

Kullanıcıların zamanda hem geçmişi hem de geleceği görmesini sağladığı iddiasıyla geliştirilmişti. Sahte olduğu gerekçesiyle reddedildi ve kaybolup gitti. Ancak bazıları hala yaşadığına ve iyi durumda olduğunu, Vatikan’da daha da geliştirmek için üzerinde çalışmalar yapıldığına inanıyor.

5

Wardenclyffe Kulesi

New York Shoreham’daki Wardenclyffe Kulesi, Nikola Tesla ( 1856-1943 ) tarafından yürütülen kablosuz elektrik deneylerinin merkeziydi. Pek çok kişi Tesla’nın müthiş bir buluş üzerinde çalıştığına inanıyordu ama yatırımcılar ölçümlemenin mümkün olmadığını ve bedava elektriğin hiç kar getirmeyeceğini anlayınca deneyler için kendisine tahsis edilen fonlar geri çekildi.

6

Bulut Dağıtan

Yağmur yağdıran ‘’ bulut dağıtan ‘’, Dr. Wilhelm Reich ( 1897-1957) tarafından icat edilmiş ve görünüşe göre 1953’te başarıyla test edilmişti. Reich tartışmalı bir bilimciydi. Sonradan tutuklandı ve bilimsel notları imha edildi.

7

Antigravite Aygıtı

Thomas Townsend Brown ( 1905-1985) yerçekimi gücünü baskılayan diskler kullanarak bir antigravite aygıtı geliştirdi. Görünüşe göre sonuçlar o kadar etkileyiciydi ki proje ABD hükümeti tarafından derhal çok gizli olarak tasnif edildi. O gün bu gündür projeden hiç haber yok.

8

EV1

1996’da piyasaya çıkan EV1 başarılı bir şekilde seri üretilen ilk elektrikli arabaydı. General Motors, iddialara göre petrol şirketlerinin baskısıyla prototipleri imha etti ve arabayla ilgili diğer tüm araştırmaları sonlandırdı.

9

Su Yakıtlı Pil

Su yakıtlı pil, petrolün yerini alması için Stan Meyer ( 1940-1998 ) tarafından tasarlanmıştı ama 1996’da bir Ohio mahkemesi mucidin iddialarının düzmece olduğuna karar verdi. Kimileri bu teknolojinin engellendiğini iddia ediyor; sonuçta sınırsız bir doğal kaynaktan ( denizden ) bedava enerji sağlamayı kim istemezdi? Ancak mucit Meyer o kadar kolay pes edeceğe benzemiyordu. Ölümüne ilişkin ciddi kuşkular doğuran ayrıntılar var.

10

İçten Patlamalı Jeneratör

Bu da herkes için bedava enerji sağlayacağı düşünülen projelerden biriydi ama Avusturyalı mucit Viktor Schauberger ( 1885-1958) iş ortakları tarafından susturuldu ve itibarsızlaştırıldı.

11

XA Projesi

20. yüzyılın sonlarında XA Projesi, iddiaya göre sigaradaki kanserojen maddeleri içermeyen güvenli sigaralar icat etti. Güçlü tütün endüstrisi devleri kendi ürünlerinin güvensiz olduğu çağrışımından rahatsız oldu ve XA projesinden vazgeçildi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here