Erkekler Neden Aldatır ?

Erkeklerin eşlerini veya sevgililerini aldatması için herhangi bir sebep veya neden yoktur.Erkekler bazen arkadaşlarıyla girdikleri bir iddia sonucu yada o anki ruh halinin boşluğa düşmesi sonucu eşlerini ve ya sevgililerini aldatabilirler.Ruh halinin boşluğa düşmesi derken eşiyle kavga etmesi,eşinin ona iyi davranmaması gibi örnekler verilebilir.

Ve bunu yaparken de çoğu zaman kadınların aksine suçluluk duygusu barındırmazlar.Ve bunu yakalanmadıkları sürece devam ettirebilirler.

Bir araştırmaya göre erkeklerin aldatmasının bir nedenide uzun süren bir ilişkiden sıkılma durumu gösterilmiştir.Uzun süren bir ilişki sonrasında erkeklerin yeni bir heyecan aramak için başka kadınlarla ilişki yaşamaya başlaması görülmüştür.

Erkekler Biyolojist’lere göre aldatmaya meyilli kişilerdir.Aslında bu sonuç bile Erkekler Neden Aldatır sorusuna bir yanıt olarak karşımıza çıkıyor.Kadınlar ise erkeklere göre tek eşlilikten yana bir ilişki prensibine sahiptirler.

Erkeklerin bu yapmış olduğu aldatma olayı genellikle duygusal bağlamda değildir.Tek gecelik ilişki peşinde koştukları için karşı cinse bağlanma ve aşık olma olayı yoktur.

Sonuç olarak erkekler bu yaptıkları tek gecelik ilişki olayını aldatma gözüyle görmezler.Onlara göre bu çok sıradan ve doğal bişeydir.Ertesi gün uyandıklarında hiçbir şey olmamış gibi eşi veya sevgilisiyle ilişkisine devam ederler.

Bu durumda eşinin veya sevgilisinin kendisini suçlamasına gerek yoktur.Yazımızın başında da dediğimiz gibi bu karşı cinsin hatasından değil, tamamen erkeğin kendi egolarını veya cinsel isteklerini tatmin etmek için yapmış oldukları bir eylemdir.

Tabi ki çok istisnai durumlar olabiliyor bu aldatma olaylarında.Mesala aile baskısıyla evlenmiş bireyler keza töre kurbanı sonucu yapılan evlilikler sonucunda mutsuz olan erkekler aradığı mutluluğu başka bir kadında bulacağına inanarak eşlerini aldatabiliyorlar.Ama bunun kesinlikle savunulacak bir durum olduğunu göstermiyor tabi ki.

Yani kısaca erkeklerin bu aldatma olayında bayan arkadaşlarımızın kesinlikle kendilerini suçlamaması gerektiğini biliyoruz.Bu erkeklerin doğasında olan bir durum.Hiç bir erkek aldatmaz diye düşünmeyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here