Kadınlar Neden Aldatır ?

Eşlerini veya sevgililerini aldatanın sadece erkekler olduğunu düşünüyorsanız eğer yanılıyorsunuz.Keza kadınlarda eşlerini veya sevgilililerini aldatabiliyor.Kadınlar neden aldatır sorusunu sorduğumuz zaman başlıca nedenlerini aşağıda yazmış olduğumuz makalemizde bulabilirsiniz.

Kadınların aldatmasının başlıca sebeplerinden bir tanesi duygu boşluğudur.Eşi ve ya sevgilisinden göremediği sevgiyi,şefkati ve aşkı başka erkeklerde bulacağına inandığı için eşi veya sevgilisini aladatır.

Kadınların aldatma olayına bakış açıları tamamen farklıdır.Erkekler genelde cinsel tatminsizliğini gidermek için eşi ve sevgilisini aldatır.Kadınlar ise tam tersine cinsel tatminsizlik değil,duygusal tatminsizliğini gidermek için eşi veya sevgilisini aldatır.

Ülkemizde yapılan araştırmalara göre kadınların erkeklerden daha az aldattığı görülmektedir.Bunun sebebi ise ülkemizde olan namus,şeref ve iffet kavramlarıdır.Çoğu kadın eşi veya sevgilisini aldatmaya yeltense bile bunu tamamen başaramaz.Bunun nedeni ise aldatan kadınlara olan bakış açısıdır.

Aslında bakarsanız kadınların aldatma olayı tamamen eşi veya sevgilisine bağlıdır.Eğer bir ilişkide erkek eşini duygusal bağlamda tatmin ettiği sürece kadın asla aldatmayı düşünmez.Çünkü kadınların doğasında bağlılık ve sadakat vardır.Eğer kadın duygusal bağlamda eşinde gerekli ilgiyi görürse aldatmak aklının ucundan bile geçmez.

Sonuç olarak eğer bir kadın ruhsal olarak çok kötü değilse ,psikolojik sorunları yoksa asla bir erkeği cinsel tatminsizliğini gidermek için aldatmaz.Dediğimiz gibi kadın asıl aldatma nedenlerinin başında duygusal tatminsizlik yer almaktadır.

Eşlerini veya sevgilililerini aldatan kadınların başka sebepleride olabilir.Kadınların ağzından bunları aşağıda sıraladık;

  • Eşim beni aldattığı için bende onu aldattım
  • Benimle ilgilenmediği için aldattım.Belki şimdi onun ilgisini çekebilirim
  • Onunla mutsuz olduğum için eşimi aldattım
  • Eşimin aşırı kıskançlığından bıktığım için onu aldattım.
  • Kendime olan güvenimi kazanmak için onu aldattım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here