Ev Dekorasyonunuz İçin 5 Öneri

Photo of author

By Bilgio.Net

Bir evi gösteren perdesi ve halısı deseler de siz onlara inanmayın. Bir evi gösteren doğru yapılan dekorasyonudur. Her türlü detay öylesine değil tam da öyle olması gerektiği için yapılmış olması gerekir. Bu çalışma için profesyonel destek alabileceğiniz gibi kendi yaşam alanınızı kendiniz de dekore edebilirsiniz.

Size tanımlayacağımız beş öneri maddesiyle işin püf noktalarını öğrenip uygulamaya geçebilirsiniz. Tabii burada en büyük avantaj sizin kendi zevkinizin sonucu olması.

Herkes alan dekorasyonu yapmayı sever mi bilemeyiz ama sevenler için oldukça eğlenceli ve öğretici bir süreç oluyor diyebiliriz. Konuyu merak ediyorsanız yazımızın devamına hemen göz atın.

Dekore edebileceğiniz Alanlardan En Göze Geleni Duvarlarınız Desek…

Bir evin duvarı en az yer kadar alan kaplayan ve göz dolduran bir görsellik sunar. Rengini doğru seçmek ve üstünü doğru şekilde planlamak evinizin havasını tamamen değiştirebilir. Burada amaç özellikle eskiden sıkıldım yeni bir alan istiyorum, diyenlere kulak vermek. Duvar renginiz koyu ise ve eviniz küçük ise hemen en açık tonlara büründürün. Daha sonra çeşitli yerlere hem işlevsel hem de dekoratif raflar ekleyin. Tablolar olmazsa olmaz bir duvar aksesuarıdır ayrıca bir eve sanat dokunuşu oldukça iyi gelir.

Oturma ya da misafir ağırladığınız bir alanın tek duvarını farklı bir renge boyayıp dekoratif çıtalarla duvar aksesuar alanı yaratabilirsiniz. Bazen bazı alanların sınırlarının olması tamamlanmış hissini getirebilir. Çıtaları dört köşe ya da tek kenarı olmadan ucu açık bir şekilde de kullanabilirsiniz. Duvarla aynı renge boyayıp duvar akışını bütünleştirebilirsiniz.

Paravanlarla Evinizde Yeni Alanlar Yaratabilirsiniz

Evim evim güzel evim diyorsanız ama yine de yeni alanlar oluşturmak istiyorsanız paravanları kullanabilirsiniz. Özellikle salon gibi geniş alanları yemek alanı, oturma alanı ya da keyif alanı gibi bölmelere ayırabilirsiniz. Cam kenarına doğru duvarın belli bir noktasına sadece koltuğu kapatacak kadar bir paravan koyarsanız orası sizin camdan dışarı izlediğiniz yanında da kahve içebileceğiniz özel bir alana dönüşür.

Mobilya Ayaklarınızı Değiştirerek Eşyalarınızın Havasını Değiştirebilirsiniz

Masa, sehpa, dolap, baza ya da koltukların ayaklarını daha dekoratif ayaklarla değiştirerek evinizin dekorasyonunu değiştirebilirsiniz. Özellikle ayakları eskiyen eşyalarınıza yeni bir can gelmiş olur. Tüm bu malzemeleri kolayca bulmak için Altın İş’in internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sayfaya ulaşmak için https://www.altinisagac.com/  bu linke tıklamanız yeterli.

Biraz Yaşam Alanınızda Kumaşlar Dile Gelsin

 Evde kumaşın hükmetmediği fazla eşya yok sanırım. Koltuklardan perdelere masalardan yastıklara kadar her şey kumaşın dokusuyla var oluyor. Özellikle ahşap ayaklı koltuklarınızın üstüne şal attığınızda samimi bir ortam yaratmış olursunuz. Yine oturduğunuz koltuklara tasarım yastıklardan renkli yastıklara kadar çeşit çeşit ürün koyarak ortamınızı farklılaştırabilirsiniz. Özellikle televizyon izlerken ya da muhabbet ederken yastıkları kucağa almak-sarılmak oldukça keyifli oluyor. Yemek masası yemek yenmediğinde alanın önemli bir dekor parçasına döner. Bu sebeple üstüne sereceğiniz örtünün önemi büyük. Alanın geneline uygun parçalar seçerek farklı farklı örtülerle kombin yapabilirsiniz.

Evinizin Odaları Küçükse Ayaklı Koltuk Kullanabilir ve Açık Renkleri Tercih Edebilirsiniz

Küçük bir odayı dekore ediyorsanız yerle birleşen koltuklar yerine ayakları olan koltukları seçmelisiniz. Böylelikle koltuğun altı da ortama ferahlık katmış olur. Duvar, mobilya ve aksesuarlarınızı açık renk tercih etmeniz yine ortamın ışık oranını yükseltecektir. Bir de uygun bir yere ayna koyarsanız onun yansıması ortamı genişletecektir.

Yorum yapın