LG K10 numara engelleme

Photo of author

By Bilgio.Net

LG K10 telefon kullanıyorsanız sizi sürekli rahatsız eden arkadaşlarınızı, telefonunuzu reklama boğan firmaları, yurt dışından arayan tokatçıları, gizli numaradan arayan sapıkları numara engelleme yaparak sizden uzak tutabilirsiniz. Üstelik bunun için ne uygulama indirip kişisel verilerinizi riske atmanıza ne de operatörünüzün çağrı merkezini aramanıza gerek yoktur.

Akıllı telefonların yaşamımızı bir çok yönden kolaylaştırdığı ve eğlenceli kıldığı muhakkaktır. Ancak her şeyin dozunu kaçıranlar vardır ve size uzaklardan tek tuş ile ulaşabilmenin kolaylığını kullanarak hayatınızı zehir etmeye kalkışanlar illa ki olacaktır.

Özellikle de her türlü kanuni düzenlemeyi hiçe saymayı veya bir şekilde delmeyi başaran ticari işletmelerin aymaz ve utanmaz şekilde sizin o dakika müsait olup olmadığınızı umursamadan ürünlerini tanıtmak amaçlı sizi rahatsız etmelerine dur demek için numara engelleme işleminin nasıl yapıldığını bilmeniz gerekir.

LG K10 da numara engelleme işlemleri aşağıda anlatıldığı şekilde yapılmaktadır. Aşağıdaki adımları takip ederseniz kolaylıkla birini rahatsız eden birinin numarasını engelleyebilirsiniz.

LG K10 numara engelleme

LG K10 size;

  • Numarasını gizliye alıp sizi rahatsız edenleri
  • Numarası belli kişileri
  • 850 ve yurt dışı aramaları

Engelleyebilmenizi ve engellediğiniz kişiye bir ret mesajı iletmenizi olanak tanımaktadır.

LG K10 da numara engelleme yapmak için işe Ayarlar menüsüne girerek başlayınız.

Ayarlar menüsünde bulunan Genel ve Ekran alt menüleri işinizi görmeyecektir Ağlar  alt menüsüne girip orada Çağrı ayarları na giriniz.

LG K10 numara engelleme
Açılan sayfada Aramayı engelleyin veya Mesaj ile reddedin şeklinde bir seçenek olacaktır, oradan devam ediniz.

LG K10 numara engellemeKarşınıza gelen sayfada Engellenen numaralar seçeneğinden devam ediniz.

LG K10 numara engellemeEngellenen numaralar bazı telefonlarda kara liste olarak adlandırılan yerdir. Buraya sağ üst köşedeki ekle butonu yardımıyla engellenecek numarayı giriniz.

LG K10 numara engellemeLG K10 numara engelleme kaldırma

Bunun için yukarıda anlatılan yolu takip edip engellenen numaralar dan numarayı çıkarmanız gerekir.

LG K10 gizli numara engelleme

Numarasını gizli yapıp arayanları bloke etmek için Aramayı engelleyin veya Mesaj ile reddedin bölümünde yer alan Gizli numara yı hizasındaki butonu aktif yaparak etkinleştirin.

LG K10 rehberde olmayan/bilinmeyen numara engelleme

Aramayı engelleyin veya Mesaj ile reddedin bölümünde rakam filtrelemesi var, bazı numara gruplarının engellemesini yapabilirsiniz. Fakat LG K10 da güvenli liste oluşturulamıyor. Daha detaylı bir engelleme işlemi yapmak için örneğin rehberimde kayıtlı olmayan numaralar beni arayamasın veya sadece benim belirlediklerim beni arasın diğerleri arayamasın istiyorsanız uygulama indirmeniz gerekir. Aşağıdaki bağlantıdan numara engelleme  uygulamasını indirebilirsiniz.

İndirme linki

LG K10 de  ekstra numara engelleme özelliği

Aramayı engelleyin veya Mesaj ile reddedin bölümünde Mesaj ile reddet kısmı var. Bu engellenen kişiye neden sizin onu engellediğinizi anlatma fırsatı veriyor. Bu bölümden ret mesajı oluşturme ve değiştirme işlemleri yapabilirsiniz.

Yorum yapın