Evde Zemin Temizliği İçin Pratik Fikirler

Kimse, halıya bastığında ayağına kırıntı yapışmasından yahut beyaz çoraplarla gezdiği parkenin bir süre sonra çoraplarını kararttığına şahit olmaktan hoşlanmaz. Daha da önemlisi, sürekli ayağımızla bastığımız zeminler, hain mikropların ve kötü niyetli bakterilerin yuvası haline gelirse, evimizde astronot gibi yürümenin yollarını araştırmaya başlamak zorunda kalırız. En iyisi durum vahimleşmeden zemin temizliğini en güzel şekilde ve zamanında yapmaktır.

Parke Ve Laminatların Bakımı Nasıl Yapılır ?

Parke ve laminat yüzeylerin baş düşmanları nem ve kumdur.

Fazla nem, parkenin kabarip ayrılmasına sebep olacaktır. Kum ise parkeleri kolayca çizebilir. Bu tür döşemeler sık sık ıslak bezle silinmeli, kiri ve tozu daha çok süpürge ile temizlenmelidir.

Parkelerinizin kolayca çizilmesinden mustaripseniz, dolapların, koltukların ve masaların ayaklarına yumuşak birer astar yapıştırmayı deneyin. Ayrıca, mobilyalarınızın altına özel paspaslar yerleştirebilirsinizi.

Seramik Yer Fayansları Nasıl Temizlenir ?

Yer fayanslarını, suya yumuşak sıvı sabun katarak temizleyin. Kesinlikle aşındırıcı kullanmayın.

Yere Saçılan Ufak Eşyaları Toplamanın Hızlı Yolu

Evinizde dağıtmayı seven bir ufaklık varsa bilirsiniz: Yere dağılan ufak eşyaları, mesela boncukları toplamak vakit alır. Elektrik süpürgesi size bu konuda yardımcı olabilir. Süpürgenin ucuna eski bir çorap geçirip süpürgeyi çalıştırılın. Dağılmış boncuklar çorabın içine toplanacaktır.

Yere düşüp kırılan yumurtayı temizlemekten kim nefret etmez ? Püf Noktası: Yere yapışan yumurtanın üzerine tuz serpin. Sonra onu kolayca temizleyebileceksiniz.

Kalorifer Peteklerinin Temizlenmesi

Eski model döküm petekler başta olmak üzere, kalorifer peteklerinin temizliği zordur.

Peteğin arkasına ya da altına ıslak bir havlu koyun. Saç kurutma makinasını açıp, çıkan havayı havluya yönlendirerek peteğin aralarını temizleyin. Petekte birikmiş toz, havluya yapışacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here