Farmasi bb ve cc krem karşılaştırması

Photo of author

By Bilgio.Net

Farmasi firmasının en sevilen ürünleri BB kremi ve CC kremidir. Bu iki krem kullanıcılar tarafından sürekli kıyaslanmaktadır. İki krem türünün de kendine özgü özellikleri vardır. Yazar ekibi olarak sizler için bu iki ürünü kıyaslamak istedik. İki üründe cilt sorunlarını çözen mükemmel ürünler olup hangisini kullanıp kullanmayacağını siz değerli okurlarımıza bırakıyoruz.

Farmasi BB Kremi; cildi canlandırır, ciltteki siyah noktaları ve lekeleri kapatır. Cildi nemlendirir ve korur. Farmasi CC kremi içerdiği multi mineral ve vitaminler ile cildin direncini arttırır. İki kremin kokusu birbirine çok yakın. Tüpten çıkarken akışkanlık ve yoğunluk bakımından incelendiğinde aynı özelliklere sahiptir. BB kremin tendeki duruşu daha yoğundur. BB kremin renk yoğunluğu CC kreme göre daha koyudur. BB kremi tene bir parça turunculuk katmaktadır. BB kremi ile CC kremi tek kat sürüldüğü zaman BB kreminin kapatıcı ve örtücü özelliği daha fazladır.

Farmasi BB kremi, Farmasi CC kremine göre daha çabuk matlaşır. CC kremi, BB kremine göre daha doğal bir duruşu vardır. İki krem de çabuk sabitlenir ve sağa sola bulaşmaz. Nemlendirici etkisi iki kremde de çok yüksektir. Cildi kurutmaz ve pütürlenmeyi önler.  Farmasi BB Krem’in en açık rengi Light to Medium, beyaz tenliler için koyu kalır. Buğday tenliler için ideal bir seçimdir. Farmasi CC kremi açık renkli Light to Medium, beyaz tene uygundur.

Ten renginiz buğday ve daha koyuysa, tek katta yüksek kapatıcı bir krem arıyorsanız, yoğun mat duruşlu Farmasi BB kremini tercih edebilirsiniz. Ten renginiz açıksa orta yüksek kapatıcı özelliğe sahip bir krem arıyorsanız Farmasi CC kremlerini kullanmalısınız. Kuru ciltlere hem Farmasi BB hem de Farmasi CC kremlerini kullanabilirsiniz.

Farmasi BB kreminin Özellikleri

1-Ultra hafif formülüyle cilt kusurlarını giderir.

2-Vitamin B3 ile cilde doğal görünüm kazandırır.

3-İçerisindeki macademia özü ile cildi gün boyu nemli tutar.

4-Yulaf özü ile cildi besleyerek cildi onarır.

5-SPF 15 ile güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı cildi korur.

6-İpek proteini sayesinde cilde yumuşaklık kazandırır.

7-Kolajen ve Argan yağı ciltte Anti-Aging etkisini arttırır.

Farmasi CC kremin özellikleri

1-Multimineral sayesinde cilt direncini güçlendirir.

2-Vitamin B3 ile cilde doğal bir parlaklık kazandırır

3-Macademia özü ile cildi gün boyu nemlendirir.

4-Yulaf özü ile cildi besleyerek cildi onarmaya yardımcı olur.

5-SPF 25 ile güneş ışınlarına karşı koruma sağlar.

6-İpek protein sayesinde cilde ipeksi görünüm kazandırır.

7-Kolajen ve Argan yağı ile ciltte Anti-Aging etkisini arttırır.

CC kremi BB Kremden ayıran farklılıklar

1- Vitamin C ile cilt tonunu eşitler

2- CC kremin bir tık daha kapatıcı

3- CC kremin Spf 25 etkili, BB kremin ise SPF 15 etkili

Yorum yapın