Fethiye Uygulama Oteli

Fethiye şehir merkezinde bulunan Fethiye Uygulama Oteli MEB e bağlı olarak, Muğla Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini eğitmek için işletilmektedir.

Otelin personeli stajyer lise öğrencileri ve öğreticilerden oluşmaktadır.

Fethiye Uygulama Oteli fiyatları (2019 fiyatları)

Fethiye Uygulama Oteli 3 kişilik odalardan oluşmaktadır. Tek kişi veya iki kişi kalmak isteseniz de 3 yataklı bir oda verilmektedir. Eğer üç kişi aynı odada kalmak isterse oda için günlük toplam 240 TL ödenmekte, ayrı ayrı odalarda tek başlarına kalmak isterlerse günlük kişi başı 120 TL ödenmektedir. 2019 yılı itibariyle fiyatlar şu şekildedir:

Tek kişi: 120 TL

İki kişi:180 TL

Üç kişi:240 TL

Otele giriş 14:00’te başlamakta, çıkarken de saat 11:00’e kadar odayı boşaltmak gerekmektedir. Konaklama fiyatına kahvaltı dahildir. Kahvaltı açık büfe şeklinde olup konaklama olmadan sadece kahvaltı istenirse ücreti 22 TL dir.

Fethiye Uygulama OteliFethiye Uygulama Oteli konumu

Otel konum itibariyle Fethiye’nin merkezinde, limana, sahile, restoran ve kafelere yakın bir mesafede bulunmaktadır. Belediye ve Kaymakamlık binalarına 5 dakika yürüme mesafesinde, balık pazarına 10 dakika, Fethiye körfezini saran kordona 5-10 dakika mesafededir.

Fethiye Uygulama Oteli yorumlar

Otel yıl içinde sabit fiyat politikası ile çalıştığından yaz döneminde civar otellere göre fiyatı gayet uygundur. Fakat kış ve bahar aylarında diğer konaklama tesislerinin fiyatları düştüğü için bu otelde kalmanın fazla bir ekonomik avantajı kalmamaktadır.

Odalar civardaki butik otellere kıyasla geniştir. Televizyon, saç kurutma makinası, mini buzdolabı, klima bulunmaktadır.

Odalardaki LCD TV’ler en küçük boydadır. Fazla izlenen ulusal kanalların çoğu uydu yayını şeklinde televizyonda vardır. (16-17 kanal var ve iyi göstermektedir.) Televizyonun sesi belli bir sesi aşmayacak şekilde ayarlanmıştır.

Mini buzdolabı küçük değildir, epey hacmi vardır. Odada ayrıca gardırop ve komodinler bulunmaktadır.

Odalar balkonlu olup, balkondan deniz görmektedir. Balkonda masa, sandalyeler ve kurutma aparatı vardır.

Fethiye Uygulama OteliKapıda kıble yönü gösterilmiştir. Ayrıca bir mescid olarak kullanılan bir oda bulunmamaktadır.

Banyo gösterişsiz ama yeterlidir. Elbise asma yerleri bulunmamaktadır. Banyoda saç kurutma makinası bulunmaktadır. Banyoda saç ve vücut için aynı temizlik sıvısı vardır. Sıcak su elektrikli şohben ile sağlanmaktadır.

Fethiye Uygulama OteliOda servisi yoktur. Tuvalet kağıdı bittiği zaman veya yatağın yeniden yapılmasını istediğiniz zaman resepsiyona haber vermeniz gerekmektedir. Odalarda telefon bulunmamaktadır.

Fethiye Uygulama OteliKahvaltı açık büfe olmakla beraber, her gün aynı malzemeler bulunmakta ve sıcak çeşidi olarak sadece haşlanmış yumurta bulunmaktadır.

Kahvaltı ve akşam yemeği mekanı dışarıda, otelin bahçesinde olup mekan oldukça geniştir.

Fethiye Uygulama OteliÜcretler her gün için peşin alınmaktadır.(Kamu personeli dahil)Örneğin 4 gün kalınacaksa her günün akşamı saat 24:00 ten önce o gecenin ücreti ödenmektedir.

Otelin içerisinde nişan veya toplantı organizasyonları için kullanılabilecek bir alan vardır. Fakat organizasyon olmadığında atıl durumdadır.

Otelde çoğu kamu tesisinde görmeye alıştığımız oyun salonu, TV izleme salonu veya çay-kahve içilip sohbet edilebilecek herhangi bir mekan bulunmamaktadır.

Akşam yemekleri alacarte usulüdür. Yemek fiyatları ucuz olmayıp turizm beldesindeki piyasa fiyatları çerçevesindedir. Yemek kalitesi ise “orta” dır.

Fethiye Uygulama OteliKahvaltı saat 7:30 ile 10:00 arasında akşam yemeği ise saat 18:00 ile 20:00 arasında yenmektedir.

Otelin araç park edilecek alanı vardır.

Fethiye Uygulama Oteli telefon numarası

Rezervasyon ve fiyatlandırma için (0252) 614 35 55 nolu telefondan bilgi alınabilir. Bu telefondan otelde yer olup olmadığı, çocuklar ve odada kalacak ekstra yetişkinler için fiyatlandırmanın ne şekilde olduğu gibi bilgilere ulaşmak mümkündür.

Fethiye Uygulama Oteli ulaşım

Uçakla gelinecekse Dalaman Havaalanı tercih edilmelidir. Havaalanından Fethiye Otogar’a 17 TL ye minibüsler vardır.

Fethiye otogardan Fethiye Uygulama Oteli arasında mesafe yürüyerek 20-30 dakikalık yoldur. Taksi kullanılırsa yaklaşık 15-20 TL ücret tutmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here