Fransız country tarzı salon dekorasyonu örnekleri

Photo of author

By Bilgio.Net

Evini Fransız country tarzı dekore etmek isteyenler için ilham vermek üzere dünyadan bazı salon dekorasyonu örneklerini veriyoruz.

Parlak renk kullanımı

Fransız country tarzı salon dekorasyonu örnekleri
Country tarzında genel olarak mat ve pastel renkler kullanılsa da Fransız Country tarzında doğanın canlı ve parlak renkleri yöresel motifler eşliğinde kullanılır. Parlak ve canlı renklerin kullanıldığı yöresel bir kilim kullanılabilir.

Havadar rustik kış bahçesi

Fransız country tarzı salon dekorasyonu örnekleriFransız Country de doğa önde çıkar. Odaya bolca güneş girmesi sağlanır. Bitkilerle süslenir. Doğayı anımsatacak figürler kullanılır. Mesela bir yaban keçisi.. Mobilyalar rüstik tarzda olmalıdır.

Sadelik

Fransız country tarzı salon dekorasyonu örnekleriFransız country tarzı sade ve huzur veren bir dekorasyon anlayışı vardır. Gereksiz ayrıntılar ve gösterişli mobilyalar yoktur.

Çiçekli kır evi

Fransız country tarzı salon dekorasyonu örnekleriFransız Country tarzında çiçek motifleri öne çıkar. Kullanılan renkler doğadaki gibi canlı ve enerjik renklerdir, fakat göz yormaması gerekir. Kullanılan mobilyalar sade ve rüstik olsalar da davul seti gibi tezat oluşturan parçalar da kullanılabilir.

Antika eşyalar

Fransız country tarzı salon dekorasyonu örnekleriFransız Country tarzında yöresellik hakimdir. Antika eşya kullanımı bunu destekler.

Manzara resimleri

Fransız country tarzı salon dekorasyonu örnekleriNormandiya tarzı bir salon oluşturmak için bolca manzara resimleri kullanılmalıdır.

Rahatlık

Fransız country tarzı salon dekorasyonu örnekleriBüyükşehir yaşamının keskin çizgileri yerine taşranın rahat tarzı benimsenir.

Yorum yapın