Glifor ne kadar sürede zayıflatır

Photo of author

By Bilgio.Net

Eğer diyetinize sadakatle devam etmenize rağmen zayıflayamıyorsanız, düzenli şekilde tempolu yürüyüşler yapmanıza rağmen kilo veremiyorsanız sizde gizli şeker veya insülin direnci olabilir. Bunu öğrenmenin yolu hastanelerin endokrinoloji bölümüne muayene olarak açlık ve tokluk kan şekerinize baktırmanızdır.

Kan tahlilinde açlık ve tokluk şekerinin yanı sıra kolesterol, trigliserid, açlık insülin değerlerine de bakılır.

İnsulin direnci belirtileri

  • İnsulin direnci olan kişilerde yemek yedikten sonra halsizlik olur. Hatta şeker o derece düşer ki ellerde titreme ve terleme gibi şikayetler görülebilir. Bazı kişilerde yemekten sonra uyku hissi gelir.
  • Kontrol edilemeyecek derecede tatlıya düşkün olmak, iştahın çok açık olması da tipik belirtilerdir. Zaman zaman tatlı krizleri olur, kişi tatlı yeme isteğini bastıramaz.
  • Dolayısıyla insülin direnci olan kişilerde yağlanma ve kilo artışı görülür. Bu kilo alımı sonraki yıllarda karaciğer yağlanmasına da yol açabilir. Kilo genellikle bel bölgesinden alınır.
  • İnsulin direnci olan kişilerde koltuk altları esmerleşir.
  • İnsulin direnci kadınlarda adet düzensizliğine de yol açabilir.

Glifor ne işe yarar, ne için kullanılır ?

Glifor gizli şeker, insülin direnci veya tip 2 diyabet (sonradan oluşan şeker hastalığı) hastalarında yağ-şeker metabolizmalarını dengeye sokmak, vücuttaki şekeri kaloriye dönüştürmek için kullanılan bir ilaçtır.

Şeker hastalarında ve insülin direnci olan kişilerde insülin hormonunun yetersiz üretimi veya üretilse dahi etkin şekilde kullanılamaması nedeniyle vücuttaki şeker düzgün şekilde yakılamamakta ve yağa dönüşmektedir. Bu da hem kilo yapmakta, hem de damarlar başta olmak üzere organları hızlı yaşlandırmaktadır. Çünkü yakılamayan şeker vücuda zarar vermektedir.

Glifor insülin hormonunun etkinliğini artıran bir ilaçtır. Bu sayede yiyecekler daha kolay enerjiye dönüşür, kanda şeker birikmesi olmaz. Dolayısıyla kişide kilo alımı durur, hatta mevcut kilolar kısmen gider.

Glifor ne kadar sürede zayıflatır ?

Glifor düzenli kullanıldığı zaman kişide kilo kaybı sağlar. Sağlıklı zayıflamak için Glifor doktorun önereceği dozda ve sürede kullanılmalıdır.

İnsulin direnci kişide kilo artışı süreci başlatır. Yiyeceklerin sağlıklı şekilde yakılamaması kiloya, kilo karaciğer yağlanmasına, karaciğer yağlanması da daha çabuk kilo almaya yol açar. Bu döngü sürekli daha fazla kilo almaya ve sağlığın giderek bozulmasına yol açar.

Uzmanlar bu kısır döngüyü kırmak için vücut ağırlığının en az %5’inin verilmesi gerektiğini düşünmektedir.

Kişinin insülin direncinden tamamen kurtulması ve sağlıklı hayata geri dönmesi için ise vücut ağırlığının %10’unu vermek gerekir. Yani 80 kilogram olan kişinin 8 kilogram, 100 kilogram olan bir kişinin de 10 kilogram vermesi gerekir.

Glifor iştahı kestiği için kişide yeme isteğini azaltmaktadır. Uygun bir diyet ve egzersiz programıyla 2 ay sonunda gerekli kilo (7-10 kilogram) verilebilmektedir.

Gliforun kişilere etkisi farklı olabilmektedir. Bazı kişilerde çok hızlı kilo kaybı olmakta, bazılarında ise etkisi zayıf olmaktadır. Ayrıca gerekli beslenme+spor talimatlarına ne derece uyulduğu da kilo vermeyi etkilemektedir.

Glifor kullanmayı bırakanlar genellikle verdikleri kiloları aynı hızda geri almaktadırlar. Bu yüzden bu ilacı doktor bilgisi olmadan kesmemek gerekir.

Glifor kullanırken bazı beslenme kurallarına taviz vermeden riayet etmek gerekir. Beslenmeye dikkat edildiği takdirde insülin direncinden kurtulmak ve şeker hastalığını önlemek mümkün olacaktır. Aksi takdirde Glifor kullanıldıkça kiloyu kontrol ettiren bırakıldığında hemen kilo alımına sebep olan bir ilaçtır, tek başına çözüm değildir.

Glifor reçetesiz satılır mı ?

Glifor kilo verdirdiği için şeker hastası olmayanlar da bu ilacı kullanmak istemektedir. Fakat bu ilaç reçete ile satılmakta ve doktorlar da şeker hastası olmayanlara veya insülin direnci değerleri 2,5 ‘in altı olan kişilere bu ilacı yazmamaktadır.

Sağlıklı kişiler bir şekilde Glifor temin edip kullanırlarsa ya etki göremeyecekler veya yan etkilerini daha şiddetli yaşayabileceklerdir.

Yorum yapın