Gluforce zayıflatırmı

Pankreasın ürettiği insülin hormonu kandaki şeker miktarını ayarlamaktadır. İnsulin hormonunun yeterli miktarda üretilememesi veya bu hormonun vücut tarafından alması gerektiği gibi etkin değerlendirilememesi neticesinde kandaki şeker miktarı normal seviyelerin üzerine çıkar.

Bu sorunun başlıca üç derecesi vardır:

Tip 1 diyabet: Pankreas insülin üretmemektedir. Bu durumda hastanın insülin hormonunu dışarıdan alması ve  diyabet ilaçları kullanması gerekir.

Tip 2 diyabet:Pankreas insülin üretmekle birlikte bu yeterli olmamaktadır. Tip 2 diyabet sonradan ortaya çıkar. Genetik faktörler ve kilo artışı hastalığın meydana gelmesinde etkilidir. Hastanın diyabet ilaçları kullanması gerekir.

Gizli şeker: Kişi diyabet hastası olmamakla birlikte glukoz tolerans bozukluğu nedeniyle insülin direnci yaşamaktadır. Bu kişiler spor yapmalarına ve az yemelerine rağmen kilo alabilirler.

Gluforce yukarıdaki sorunları olan kişilerde glukoz tolerans bozukluğunu gidermek, kandaki şeker seviyesini normale döndürmek için kullanılır. Gluforce karaciğeri baskılayarak glikoz üretimini azaltarak kandaki şeker seviyesini düşürmeye yardımcı olur.

Gluforce,  Polikistik over sendromu olanlar ve fazla kilolar nedeniyle hamile kalamayanlar tarafından da kullanılmaktadır.

Gluforce zayıflatır mı ?

Kandaki şeker seviyesinin yüksek olması kilo artışına sebep olmaktadır. Bu seviyeyi normale çekmek kontrolsüz kilo alımını sonlandırmaktadır. Dolayısıyla Gluforce zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Gluforce nedir ?

Etken maddesi Metformin olan Biofarma İlaç sanayi AŞ tarafından üretilen bir şeker ilacıdır. Oral antidiyabetikler, yani ağızdan alınan şeker ilaçları grubundandır. Yemekle veya yemekten sonra alınır. Kullanım dozunu doktor belirler.

Sağlıklı kişiler tarafından zayıflama ilacıyla kullanılmamaktadır. Çünkü:

Gluforce karaciğeri ve böbrekleri zamanla yoran, hasar veren bir ilaçtır. Uzun vadeli kullanımda bazı böbrek ve karaciğer hastalıklarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Şeker hastaları bu ilacı tedavileri için zaruret nedeniyle kullanmaktadırlar. İnsulin direnci veya Polikistik over sendromu gibi sorunlar için ise belli bir süreye mahsus kullanılır.

Gluforce sağlıklı kişilerde hipoglisemi, aşırı kilo kaybı, hayati vitamin ve minerallerin eksikliği gibi sorunlara neden olabilir.

Gluforce reçetesiz alınır mı ?

Antibiyotik ve sinir merkezlini etkileyen psikiyatri ilaçları haricindeki birçok ilaç eczaneden doktor reçetesi olmaksızın satın alınabilmektedir. Daha önceden doktor hastaya Gluforce yazdıysa bu sistemde görünmekte ve daha sonraki zamanlarda hasta ilacın tamamının parasını verirse ilacı reçetesiz alabilmektedir.

Ama her seferinde doktora giderek muayene ve kontrol olduktan sonra doktorun bu ilacı hastaya yazması daha uygun olur. Çünkü ilacın dozu kan değerlerine göre yeniden ayarlanması gerekebilir. Ayrıca testlerde karaciğer, böbreklerle ilgili değerlerle ilgili anormal sonuçlar çıkarsa ilacın kesilmesi gerekir.

Gluforce ilacını endokrinoloji doktoru yazar. Şeker hastası olmamakla birlikte fazla kilolar nedeniyle doktora giden kişiye doktor tarafından daha önce diyet yapıp yapmadığı, düzenli egzersiz yapıp yapmadığı gibi sorular yöneltilecektir.

Gluforce şeker hastası olmamakla birlikte hem diyet hem de spor yapmasına rağmen kilo veremeyen hastalara da reçete edilebilmektedir. Açlık kan şekeri 100-120 arasındaysa, hastanın vücut kitle endeksi 28 in üzerindeyse, insülin direnci 2,5 üzerindeyse, hasta tatlıya çok düşkünse hastada gizli şeker hastalığı olabilir. Doktor bu durumda hastaya Gluforce reçete edebilir.

Gluforce zayıflamada nasıl kullanılır ?

Glufoce tokluk hissi yaratarak ve geceleri gelen açlık hissini ortadan kaldırarak hastanın daha az beslenmesine yardımcı olur. Hasta bu sayede diyetine daha kolay uyabilir. Düzenli kilo verebilmek için hastanın diyetisyenden kendine göre beslenme listesi alması gerekir.

Düzenli yürüyüş hem sağlık için hem de kilo vermenin devamı için gereklidir. İlacı doktorun önerdiği doza göre kullanarak, spor ve egzersizle ayda 2-4 kilo verilebilir.

Gluforce kullanırken vücut ağırlığının yüzde onu kadar bir kilo verilirse hastanın metabolizması düzene girmekte ve insülin direnci kırılmaktadır. Bu yüzden tedavi yarım bırakılmamalıdır. Tedavi yarım bırakılırsa hasta çabuk bir şekilde kilo alacaktır.

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here