Harika Tırnaklar için Oje Sürme Tekniği

Photo of author

By Bilgio.Net

Harika tırnaklar her kadının hayali. Fakat bir çoğumuz oje sürmeyi her ne kadar itinayla yapmaya çalışsak da çoğu zaman maalesef başarılı olamayız. Son çare olarak da oje nasıl sürülür? Sorusunun cevabını araştırmaya başlarız. Fakat ne kadar araştırırsak, araştıralım yine de çoğu zaman hüsrana uğrarız. Bonitam kadın sitesi bu gidişata artık bir dur demek istedik. Sizler için sitemizde oje sürmenin püf noktalarına en detaylı bir şekilde yer verdik.

Kusursuz Oje Sürme Teknikleri 

Bonitam kadın sitesi, kendini seven ve değer veren bütün kadınların her daim yanında olmaya devam ediyor. Kusursuz oje sürme tekniklerine de siz değerli kadınlar için sitemizde yer veriyoruz. Bakımlı tırnaklar cilt bakım ile daha çekici görünmenin yanında kendinizi de daha iyi hissedeceksiniz. Kusursuz oje sürme tekniklerini sizler için kısaca şöyle sıraladık;

Oje Sürmenin Püf Noktaları Neler?

  • Tırnaklar istenilen şekilde ( kare ya da badem şeklinde)kesilir ve törpülenir.
  • Tırnaklara oje bazı ( şeffaf oje) uygulanır.
  • Oje bazı kuruduktan sonra tırnağın önce ortasından sonra sağ ve sol köşesinden başlayarak oje dikkatlice sürülür.
  • Kuruyan ojenin üzerine ince bir tabaka da şeffaf oje sürülür.

 

Evde Kalıcı Oje Nasıl Sürülür?

Bir dönemlere damga vuran soruydu, kalıcı oje nedir? Sorusu. Hemen hemen artık kalıcı ojeyi bilmeyen yok sanırım. Günümüzde ojenin ömrünü uzatmak için uygulanan işlemler, hayatımızın vazgeçilmezi oldu, neredeyse. Peki kalıcı oje nasıl sürülür? Cevabı yazımızın devamında.

Kalıcı ojenin ilk işlemi olarak prep & wipe yani bu özel mendil ile tırnakları iyice silmektir. Daha sonra base coat adında özel olarak üretilen şeffaf oje sürülür. Hızlı kurutmayı hedef alarak bir fön makinesinden yardım alabilirsiniz. Kuruduktan sonra kalıcı oje büyük bir hassasiyetle sürülür ve tekrar hızlı bir şekilde kurutulur. En son olarak da top coat işlemi uygulanır. Top coatın kalıcı ojeler için özel olarak tasarlananından almanız önemlidir. İsteğe göre simli, parlak ya da sade olanını tercih edebilirsiniz.

Kalıcı ojeyi çıkarmak zahmetli gibi görünse de aslında küçük detaylar ile gayet basit bir şekilde uygulanmaktadır. İlk olarak oje törpülenir ve aseton ile ıslatılır. Bu işlem  yaklaşık 10 dakika boyunca bir pamuktan destek alarak uygulanır ve son olarak da oje soyularak tırnaktan dikkatlice çıkarılır. Kalıcı ojeyi çıkarmak işte bu kadar basit.

Kadın Sitesi Bonitam

Bizim, Bonitam kadın sitesi olarak önceliğimiz  kesinlikle kadınlar. Kadınlara özel birbirinden yeni ve güncel bilgiler ile âdeta kadınların hayatına yön veriyoruz. Sizler de en bilindik kadınlar sitesi arasında ilk sırada yer alan Bonitam’ı tercih ederek, farkınıza fark katabilirsiniz.

Yorum yapın