Huawei p20 lite otg desteği var mı

Photo of author

By Bilgio.Net

Artık telefon alırken on to go (otg) özelliğinin olmasına da dikkat edilmektedir. Peki Huawei p20 lite otg desteği var mı ?

Huawei p20 lite 2018 yılının Nisan ayında piyasaya sürülmüş ve şimdilerde 1.800 TL civarında fiyatlara satılmakta olan bir telefondur.

5.84 İnç ekrana ve 3000 mAh batarya gücüne sahip bu telefon çerçevesiz tasarıma sahip olduğu için %79,38 gibi yüksek bir ekran gövde oranına sahiptir.

Ön ve arka kameraları 16 MP çözünürlüğünde olan Huawei p20 lite RAW kayıt yapabilme özelliğine de sahiptir.

Gövde malzemesi cam ve metaldan oluşan telefon sadece 145 gram ağırlığa sahiptir. Hafıza kartı desteği vardır ve hafızası 256 GB a kadar artırılabilir.

Huawei p20 lite da HiSilicon Kirin 659 yonga seti ve Quad-core 2.36 GHz ARM Cortex-A53 ana işlemci kullanılmış. 8 çekirdekli bir telefon.

Parmak izi okuyucusu, bildirim ışığı ve yüz tanıma sistemi bulunan telefonda ekran yansıtma özelliği de bulunuyor. Tüm bu olumlu özelliklerine karşılık firmanın telefonuna suya düşmeye bir garanti vermemesi az sayıda eksilerinden birisidir.

Özetle Huawei p20 lite fiyatına göre yeterli performans sunan ancak suya temastan kaçınılması gereken bir telefondur.

Huawei p20 lite otg desteği var mı ?

Yeni çıkan çoğu telefonda olduğu gibi Huawei p20 lite de de otg özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde telefondaki fotoğraflar, videolar veya müzik dosyaları usb kablosu takılarak telefondan başka ortama veya bilgisayardan telefona aktarım olabilmektedir.

Otg desteği Huawei’nin Mate 20 Pro, P 30 Pro, P30, Mate 20, Mate 20 Lite, P Smart 2019 gibi diğer bir çok modelinde de mevcuttur.

Yorum yapın