Huawei telefonlarda mesaj engelleme nasıl yapılır RESİMLİ ANLATIM

Photo of author

By Bilgio.Net

Android telefonların işletim sistemlerinin versiyonuna göre mesaj engelleme işlemi değişik yerlerden yapılmaktadır. Bugün Huawei telefonlarda istenmeyen mesajların nasıl engellenebileceğini anlatacağım.

Mesaj engellemenin değişik yolları olmakla birlikte en kolay ve ücretsiz olanı göstereceğim.

Öncelikle neden mesaj engellemeye ihtiyaç duyulur, insanlar neden mesaj almak istemez ona değinelim.

Reklam ve kampanya mesajları gayet can sıkıcıdır. Bu tür mesajlar hem dikkat dağıtır hem de normal mesajların arasında kalabalık yaparak mesaj kutusundaki önemli mesajları gözden kaçırmamıza neden olurlar. Periyodik olarak gelen bu mesajları “görmemek” için isterseniz operatörden de engelleme yapabilirsiniz. Bu gayet etkili bir çözümdür.

Bazen de geçici olarak birinden mesaj almak istemeyiz. Örneğin birinin vakti gayet boş olabilir ve saçma sapan mesajlarla can sıkıyor olabilir. Bu arkadaşın bir süreliğine bize mesaj atmasını engellemek için bahsedeceğim yöntemi tavsiye ederim.

Çünkü operatörle uğraşmanıza gerek yok, program indirmenize gerek yok, kolay yapıyorsunuz, istediğinizde de engellemeyi iptal edebiliyorsunuz. Bunun için ilk aşama Spam filtresi” ni aktif etmek.

Telefonun “Mesajlar” kısmına geldikten sonra dikey üç nokta şeklindeki “Menü” ye girip oradan “Ayarlar” a tıklayınız.

Oraya tıkladıktan sonra gelen menüde “Spam filtresi” yazan yerin “Açık” konumda olması gerekir. Kapalı ise açık hale getiriniz. Bu spam filtresini aktif hale getirdiğiniz anlamına gelir.

Şimdi istediğimiz numarayı engelleyebiliriz. Mesaj engelleme yapmak için o kişinin daha önceden en az bir tane mesaj atmış olması gerekir. O mesaja girip sağ üst köşedeki menüden “spam numaralara ekle” seçeneğini seçiniz. Artık o kişi ne arayabilir, ne de mesaj atabilir.

Diyelim ki sonradan bu kişiyle mesajlaşmak istiyorsunuz, aynı yolu izleyip spam numaralardan çıkarabilirsiniz.

Yorum yapın