ibrahim saraçoğlu yüksek tansiyon

Photo of author

By Bilgio.Net

ibrahim saraçoğlu yüksek tansiyon konusunda bazı uyarılarda bulunuyor ve yüksek tansiyonun normal seviyeye getirilmesi için bazı tavsiyeler veriyor. Kanın damarlarda dolaşabilmesi ve hücrelere oksijen götürebilmesi için kalpten basınç ile damarlara pompalanması gerekir.

Bu basıncın en yüksek seviyesine büyük tansiyon, basınç yapan kalbin yeniden kan pompalamak için gevşediği andaki kan basıncına küçük tansiyon denir.

Ruh hali normal ve sağlıklı bir kişinin istirahat halindeki tansiyon değerleri büyük 12, küçük 8 olur. Gün içinde heyecanlanma, bir yerden bir yere gidip gelme, duyu değişiklikleri, spor veya yemek yeme nedeniyle bu tansiyon değerleri biraz düşer biraz çıkar. Tansiyon 14 e 9 a kadar çıkabilir. Eğer hep 14 e 9 ve daha yukarısı var ise o kişide yüksek tansiyon var demektir.

İbrahim Saraçoğlu yüksek tansiyonun boyun damarlarının kireçlenmesinden tutun, beyindeki kılcal damarlarına hatta beyin kanamalarına yol açabileceğini söyledi.

İbrahim Saraçoğlu yüksek tansiyona ne iyi gelir cevapladı:

Sabahları yenen birkaç ceviz ve günde birkaç diş sarımsak yemek yüksek tansiyonu düşürür. Portakal ve çilek de yüksek tansiyonu düşüren meyvelerdir. Yüksek tansiyonu düşürmek için şu kürleri uygulayabilirsiniz.

Kaynatılmış bir bardak suya 3 veya 4 tane ardıç tohumu eklenip 10-15 dakika kaynatılır, ılıyınca taze olarak içilir.

Biberin de tansiyonu düşüren etkisi bulunmaktadır. Biber kürü yapımı için bir su bardağı miktarı kaynamış suya bir çay kaşığı biber eklenir ve birkaç dakika demlenince içilir.

Limonun tansiyon düşürücü etkisi halkımızca da bilinmektedir. Zeytin yaprağı da tansiyonu düşürür.

Tansiyonu düşürmek için alıç kürünü uygulayabilirseniz. Alıç çayı hazırlayıp bal karıştırılarak içilir.

Tansiyonu düşürmeye yarayan başka bir kür ise kimyon ile hazırlanır. Cezvede bir su bardağı su kaynatılır ve 5-6 adet kimyon tohumu eklenir. Günde birkaç kez içilir.

Tansiyonu düşürmek için ökse otu kürü de kullanılmaktadır. Bunun hazırlanması için 2 kaşı ince ince kıyılmış ökse otu bir bardak suda sabahtan akşama kadar bekletilir ve sabah kahvaltıdan önce içilir.

Biberiye çayı, nar suyu ve ıspanak tansiyonu düşüren şeylerdir. İbrahim Saraçoğlu  yüksek tansiyon konusunda İbrahim Saraçoğlu hayvani gıdaların ölçülü tüketilmesi, tuzun azaltılması gerektiğini de söyledi.

İbrahim Saraçoğlu yüksek tansiyon konulu bu makalemizde yer alan bilgiler başka bir internet sitesinden derlenmiş olup doğruluğu teyit edilmemiştir.

Yorum yapın