Zahide Yetiş’in televizyon programına katılan İbrahim Saraçoğlu yüksek tansiyonu ne düşürür sorusuna sıra dışı cevaplar verdi. İbrahim Saraçoğlu’na göre ağaçların altına yatmak tansiyonu düşürüyor.

Fakat bu ağaçların incir veya ceviz olmaması lazım. Çünkü ceviz ve incir ağacının yaprakları nefesi daraltan ve kişiyi rahatsız eden, vücudu ağırlaştıran bazı maddeler salgılıyor.

İbrahim Saraçoğlu gölgeli bir ağacın altına yatıp bir iki saat uyuduğunda tansiyonun düştüğünü belirtti. Yatılan yer, çamurlu, nemli ise şilte, kilim vs. sermek gerekir.

ibrahim saraçoğlu yüksek tansiyonu ne düşürür

Yüksek tanısı konulduktan sonra bir iki ay içinde tansiyon düşmezse ilaca mahkum yaşamak zorunda kalınır. Ense kökünden gelen baş ağrısına karşı ilaç kullanılınca tansiyon sorunlarının üzeri örtülmektedir ve bu yanlıştır.

Baş ağrıdığı zaman evde tansiyonu ölçtürmeli, evde tansiyon aleti yoksa eczaneye gidip ölçtürmelidir.

Yüksek tansiyonda ense kökünden başlayan ağrılar vardır. Veya kafanızın içinde bir ağırlık hissedersiniz. Tansiyonun yüksek çıkması halinde doktora gidip tedaviye başlamak gerekir.

Böylece daha sonraki zamanlarda inme, felç, beyin kanaması geçirme riski azaltılır. Yüksek tansiyona bağlı olarak pıhtı atarsa kişi yatalak kalma riskiyle karşı karşıya kalır.

Türkiyede 21 000 kişi böbrek nakli beklemektedir ve böbrek rahatsızlıklarının nedenlerinden birisi de yüksek tansiyondur. Tansiyonu işaret eden belirtiler antibiyotik ve ağrı kesicilerle örtüldüğünde bu hastalık ilerlemektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here