Tansiyonu ne düşürür ibrahim saraçoğlu cevaplıyor

Photo of author

By Bilgio.Net

Tansiyonu ne düşürür ibrahim saraçoğlu buna cevap verdi. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlunun ilginç bir iddiası var Sebebi bilinmeyen yüksek tansiyonun (esansiyel yüksek tansiyon) yüzde doksan beş ihtimalle annenin gebelik döneminde anemi yaşaması olduğunu söylüyor İbrahim Saraçoğlu.

Gebe iken kansızlık, anemi sorunlarınız olursa çocuğunuz ilerde yüksek tansiyon hastası olabiliyormuş. Yüksek tansiyona genetik yatkınlık da sebep oluyor.

Tansiyonu ne düşürür ibrahim saraçoğlu

Tansiyonu düşürür ? İbrahim Saraçoğlu’nun bu soruya cevabı limonlu su. Yarım bardak suya yarım limon sıkılır, bu karışım her gün içilir. Limonlu su damar sertliği sorunları olan kişilere de tavsiye ediliyor.

İbrahim Saraçoğlu ayrıca yüksek tansiyon hastalarının kerevizden uzak durması gerektiğini de söyledi. Tansiyon ilacı kullanan kimselere Saraçoğlu’nun tavsiyesi ilaçları kullanırken bunu limon-maydanoz-sarımsak kürü ile desteklemeleri.

Tek başına sarımsağın da tansiyonu düşürmeye yaradığını ifade eden Saraçoğlu sarımsağın tansiyonu düşürdüğünü ama her tansiyon çeşidinde işe yarayamayabileceğini de ekledi.

Böbrek fonksiyonlarının bozuklukları, tiroid fonksiyonları ile ilgili bozuklukları kaynaklı yüksek tansiyon, pulmoner hipertansiyon (akciğerle ilgili yüksek tansiyon) da sarımsak tansiyonu düşüremeyebilir.

İbrahim Saraçoğlundan yüksek tansiyonu düşüren öneriler

İbrahim Saraçoğlu Zahide Yetiş’in programından tansiyonu düşürmek için taze sıkılmış nar suyu önerdi. Sabah ve akşam 1’er bardak nar suyu içilmeli. Bu duygusal sebeplerle tansiyonu çıkan kişilere iyi geliyor. İsterseniz marul yaprağı ile bu kürü daha da kuvvetlendirebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu ayrıca Anadolu topraklarında yetişen yavşan bitkisinin tansiyonu düşürdüğünü söyledi. Bu bitkinin acı bir tadı vardır. Bir tatlı kaşığı, 9 dakika kadar bir bardak suda kaynatılır.

Bu kür tansiyonu düşürür. Bununla birlikte tansiyon ilacı kullanıyorsanız, bırakmayacaksınız, onları da kullanmaya devam edeceksiniz.
Bu kür aynı zamanda düzenleyicidir.

Yorum yapın