İlluminati Nedir ?

Çoğu komple teorilerinde sıkca ismini duyduğumuz İlluminati nedir.Gerçekten var mıdır?İlluminatinin amacı nedir ? Bu ve buna benzer bir çok sorunun cevaplarını sizler için araştırıp bu makalemizde topladık.

İlluminati Nedir ?

İlluminati büyük bir gizem olarak karşımıza çıksada bilindiği gibi dünyanı kontrol etmek için ünlü ve saygın kişileri kendi örgütüne dahil ederek önemli mecralarda isim ve yer sahibi edinmeyi amaçlamıştır.

İlluminatinin 1 Mayıs 1776 yılında Almanya’nın Bavyera eyaletinde kurulduğu bilinmektedir.İlluminati topluluğunu Katalik Hukuku Profesörü olan Adam Weishaupt kurmuştur.O zamanlarda İlluminatiye Almanca’da mükemmelliyetçi anlamına gelen Perfectibilists ismi verilmiş olup u isim günümüzde kullanılmamaktadır.

İlluminati topluluğunun ilk üyeleri arasında bilim adamları,askerler ve hukukçular yer almaktaydı.İlluminati üyeleri her zaman tanınmış ve seçkin kişilerden oluşmakta olduğu için önemli yerlerde söz sahibi olmayı hedeflemişlerdir.

İlluminati Örgütünün Amacı Nedir ?

Ülkemizde ve diğer dünya ülkerinde İlluminati adına yazılmış ve söylenmiş çeşitli komplo teorilerine denk gelmişsinizdir.Bu komplo teorilerinin en başında Dünya’yı Ele Geçirmek olduğunu sanırım bilmeyeniniz yoktur.Peki gerçekten İlluminati örgütünün gerçek amacı nedir ?

İlluminati örgütünün kurulma amacı Bavyera eyalati hükümetinin olumsuz politikaları ile mücadele etmekti.Ayrıca hiç bir örgütün yapmadığı şekilde kadın haklarını destekliyor ve kadınlara sahip çıkıyorlardı.

İlluminati örgütünün kurulduğu yıllarda herhangi bir gizliliği bulunmuyor bir dernek gibi çalışmalarına açık bir şekilde devam ediyorlardı.Dönemin Almanya’sında ve Avrupa’da giderek popüler olmaya başlayan İlluminati,Bavyera Hükümeti ve Kilise’si tarafından istenmemeye başladı.Buna bağlı olarak örgüt 1786 yılında kapatıldı.Bu tarihten itibaren faaliyelerini gizli bir biçimde yürüten örgütün bundan sonra resmi olarak hiç bir faaliyeti bulunmamaktadır.

İlluminati Örgütüne Bağlı Ünlüler Kimlerdir ?

Kesin olarak tam bilinmesede yapılan komplo teorilerine göre İlluminati bazı ünlüler ve sanatçılar şunlardır;Beyonce,Lady Gaga,Rihanna,Madonna ve hatta ABD Başkanı Barrack Oboma,Papa,Kraliçe 2.Elizabeth İlluminati üyesi olduğu varsayılmaktadır.

İlluminai Örgütünün İşaretleri Nelerdir ?

Günümüzde bir çok şarkıcının klibinde yapmış olduğu el hareketi,doların üzerinde göz bulunan piramidin ve hatta birçok ünlü firmanın logosunda İlluminatiye ait işaretlerin var olduğu sayılmaktadır.

İlluminati örgütünün günümüzde sembolü olarak bilinen ”Her Şeyi Gören Göz” ve ”Piramit ” simgeleri aslında örgütün sembollerinden biri değildir.Bu semboller yazımızda da belirtiğimiz gibi komplo teoristlerinin uydurmuş oldukları sembollerdir.

İlluminati örgütünün asıl sembolü ”Kitap Üzerine Oturmuş Baykuş” idi.Bunun anlamı Byakuş’un bilgeliktanrıçacı Mivera’yı temsil etmiş olmasıdır.Baykusun karanlıkta görme yeteneği ve kiatbın üzerine oturmuş olması Bilgelik,İçgörü ve öğrenmeyi temsil ediyordu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here