İOS 10 Ne Zaman Çıkıyor ? Hangi Telefonlara Geliyor ve Yenilikleri Nelerdir ?

Akıllı telefon devlerinden olan Apple 7 Eylül’de yapmış olduğu lansman ile Iphone 7 ve İphone 7 Plus’un tanıtımını gerçekleştirdi. Aynı zaman da Apple’a özgü olan işletim sistemi İOS’un da güncel versiyonunun ne zaman çıkacağına dair bilgiler verdi.

Peki İOS 10 ne zaman çıkacak ? Hangi telefon modellerine yüklenebilecek ? İOS 10 ile beraber gelen yenilikler neler ? İOS 10 telefonlara nasıl yüklenecek ? Bu ve buna benzer soruların cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

İOS 10 Ne Zaman Çıkıyor ?

Apple’nın 7 eylülde yapmış olduğu lansmanda İOS 10 ‘un ne zaman çıkacağına dair bize  bilgiler verdi. Uzun süreden beri Beta sürümüyle kullanımda olan İOS 10, 13 Eylül’de çıkan versiyon ile Final sürümüyle karşımızda olacak.

İOS 10 İle Gelen Yenilikler Nelerdir ?

Henüz kullanımda olmadığı için özellik bakımından hangi yenilikler getireceğini tam kestiremiyoruz. Yalnız Apple’nın güncel mobil işletim sistemi olan İOS 10 ‘da beklenen yenilikler şunlar ; Uygulama logolarından Siri’ye, fotoğraf uygulamasından iMessege’a kadar birçok uygulamada yenilikler bekleniyor.

İOS 10 Hangi Telefonlara Yüklenebilecek ?

iOS 10 güncellemesini; iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE,iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 1, iPad 2, iPad 3 , iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPod touch 6 alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here