19 Eylül’de Twitter’ da Karakter Sorununa Yeni Bir Çözüm

Twitter kullanıcılarının belki de en büyük sıkıntılarından bir tanesi 140 karakter sorunu. Twitter kullanıcılarından gelen bu yoğun şikayetler üzerine, yeni bir düzenleme yapma kararı aldı.

Şirket yetkililerinden yapılan açıklama ile, artık tweetlerde kullanılan resim, GİF, video, anket ve buna benzer diğer şeyler artık karakter olarak sayılmayacak. Ayrıca diğer kullanıcılardan yapılan alıntılarda, 140 karakter sınırı içerisinde yer almayacak. Şirket tarafından bu yenilik ile artık kullanıcılara bir esneklik sağlaması bekleniyor.

Şirket mayıs ayında yapılan açıklama ile, ilk olarak resim, video ve anketlerin 140 karakter sınırına takılmayacağını belirtmişti. Ama o zaman yapılan açıklama da bu yeniliğin ne zaman olacağı hakkında kesin bir tarih vermemişti.

Şirketin CEO’su Jack Dorsey Mayıs ayında 140 karakter sınırının etkileyiciliğini arttırmak istediklerini ve bu özelliğin gelmesi için çok heyecanlı olduğunu açıklamıştı. Artık önümüzdeki haftadan itibaren çeşitli medya ekleri 140 karakter içerisinde yer almayacak olması oldukça sevindirici. Bunun yanında birine cevap olarak attığınız tweetlerde yer alan kullanıcı isimleri de karakter sınırına girmeyecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here