IQOS ILUMA Nedir? Detaylı İnceleme 2024

Photo of author

By tahsin

IQOS ILUMA, yeni nesil elektronik sigaralardan biridir. Philip Morris International (PMI) firmasının IQOS markası ile çıkardığı 4.nesil cihaz olarak ifade etmek yanlış olmaz. Bir önceki versiyonlara göre daha gelişmiş özelliklere sahip olan bu seride ILUMA ve ILUMA Prime olmak üzere iki farklı cihaz seçeneği vardır.

iqos iluma
IQOS ILUMA Nedir?

IQOS ILUMA, PMI firmasının çıkarmış olduğu yeni nesil elektronik sigara cihazıdır. Tütün çubuklarının kullanıldığı bu cihaz, kullanıcılarına gerçek bir sigara deneyimi sağlarken, sigaranın zararlı etkilerini ise önemli ölçüde engeller. Ayrıca kullanım kolaylığına da sahip olması, kullanıcıların beklentilerini tam olarak karşılamasına imkan verir.

Diğer versiyon cihazlarda Heets adı verilen tütün çubukları kullanılırken bunlarda ise Terea ismindeki tütün çubukları kullanılmaktadır. Bu cihazlar için özel olarak geliştirilen söz konusu çubuklar, tütünün tadının çok daha etkili olarak alınmasını sağlar. IQOS Iluma ve bu cihaz için özel olarak hazırlanan Terea, genel itibariyle beklentileri karşılar ve diğer versiyonlara kıyasla çok daha kaliteli bir deneyim sağlar.

iqos iluma

IQOS ILUMA ile IQOS 3 Duo Arasındaki Fark

İlk bakışta ILUMA ve önceki cihaz olan IQOS 3 Duo arasında belirgin bir fark yok gibi görünür. Ancak çalışma prensipleri baştan aşağı değişmiş durumdadır. IQOS 3 Duo, özel bir ısıtma bıçağına sahiptir ve tütün çubuğunun içerisine girerek çubukları ısıtır. ILUMA ise bıçaksız bir ısıtma sistemine sahiptir. Dolayısıyla cihazların ısıtma yöntemlerinin tamamen farklı olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. Tüm Iluma ürünlerini https://www.esigarafiyati.com/ üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Bu noktadaki bir diğer farklılık ise temizlik konusudur. Geçmiş versiyondaki cihazların kullanımı sırasında içerisine tütün kalıntıları dökülür ve cihazın kirlenmesine neden olurdu. Bu kalıntıların giderilmesi için özel bir aparat dahi bulunmaktadır. ILUMA ise temizlik konusunu gerek bıçaksız yapısı gerekse de özel olarak geliştirilen tütün çubukları ile tamamen aşmıştır. Kullanım sonrasında temizliğe ihtiyaç duymamaktadır.

Terea tütün çubukları her iki yönden de kapalıdır. Böylece kullanım sırasında cihazın içerisine tütün düşmesi gibi olaylar yaşanmaz. Terea çubuklar, sadece ILUMA cihazlarda kullanılırken, Heets çubuklar ise sadece diğer versiyonlara sahip cihazlarda kullanılır. Tütün çubuklarına uygun cihazın tercih edilmesi gerekir.

ILUMA Fiyatları 2024

PMI tarafından piyasaya sürülen ILUMA, iki farklı seçeneğe sahiptir. Bu seçenlere ilişkin fiyatlar şu şekildedir:

  •         ILUMA: 3.500 TL
  •         ILUMA Prime: 5.400 TL

ILUMA fiyatları, enflasyon nedeniyle dönemsel olarak farklılık gösterebilir.

Yorum yapın