Kobe Eti Nedir ? Özellikleri ve Fiyatı Nedir ?

Photo of author

By Bilgio.Net

Kobe Eti Nedir ? Özellikleri ve Fiyatı Nedir ?

Kobe eti Japonya’da bulunan Wagyu bölgesinde yetiştirilen hayvanlardan elde ediliyor. Kobe etinin bu kadar lezzetli olmasının nedenlerinin başında, bölgede bulunan otların yapısının çok iyi olmasından kaynaklanıyor. Diğer bir nedeni ise etinden faydanılan hayvanların herhangi bir yerde tutulması ya da bağlanmaması olarak gösteriliyor.

Kobe Etinin Özellikleri Nelerdir ?

Burada yaşayan hayvanlar doğdukları günden beri sürekli dingin ve serbest bir yaşam sürdürdükleri için etlerinin kalitesi de ona göre artıyor. Burada yaşayan hayvanlara günde 3 öğün yemek verildiği belirtilirken, yemeklerden sonra hayvanlara masaj terapisi uygulanıyor. Ayrıca bir günde yaklaşık 20 litre civarında arpa suyu içirilen hayvanların, sindirim sistemleri çok rahatlıyor. Bu sebepten dolayı hayvanlarda  kas yapısı gelişmediğinden sinir yapısı çok durumda kalıyor. Fazla hareket etmeyen bu hayvanlarda kas dokusu pek gelişmediğinden dolayı, yedikleri bütün besinler direk yağ olarak ortaya çıkıyor. Normal bir sığırda yağ dokusu etin etrafını sarmakta ve içine nüfus etmemektedir. Wagyu sığırlarında ise uygulanan özel masaj sayesinde yağlar, ince damarları oluşturarak etin içerisine doğu yol almaktadır.

kobe-etinin-fiyatı-nedir
Kobe Etinin Fiyatı Nedir ?

Şu an Dünya’da en değerli et olarak gösterilen Kobe etinin fiyatı ise gerçekten dudak uçuklatıyor. Devlet başkanları ve ünlülerin uğrak yeri olan, Manhattan’da bulunan Old Homestead Steakhouse 350 dolara 340 gramlık Kobe Eti sunmaktadır. Üzerine biçilen bu fiyat sayesinde Dünya’nın en pahalı bifteği olma özelliğine sahip. Ayrıca restoran ortaklarından yapılan açıklamaya göre Kobe Eti hakkında ‘’ Alınabilecek en yüksek lezzette yemek ‘’ diyerek etin ne kadar değerli olduğunu belirtmektedir.

Diğer en pahalı biftek ise New York’s Craftsteak’de Chef de Cuisine Chris Albrecht tarafından sunulmaktadır. 2.800 dolar olan büyük ölçekli menüde Wagyu Sığırı’nın 103 kaburgası, etiyle birlikte servis edilmektedir.

Yorum yapın