Küçük balkonlar için aksesuar önerileri

Photo of author

By Bilgio.Net

Küçük ve dar balkonları bazı aksesuarlar yardımıyla işlevini artırmak veya güzelleştirmek mümkündür. Bu makalemde bu konuda birkaç fikir vereceğim.

Korkuluklara monteli saksılar

Küçük balkonlar için aksesuar önerileri
Yukarıdaki fotoğraftaki gibi balkon demirlerine takılan ve sağa sola hareket etme imkanı bulunan saksılar var. Bu saksılarda canlı çiçek yetiştirebilirsiniz. Bu tür saksılar ekstra bir yer kaplamadığı için küçük balkonlar için gayet kullanışlıdır.

Cam tealight tutucular

Balkon korkuluklarına aşağıdaki resimde görüldüğü üzere tealight tutucular da yerleştirilebiliyor.İster içine mum koyup akşamları yakın, ister vazo niyetine kullanın.

Küçük balkonlar için aksesuar önerileriDikey ekici

Şehirde yaşayıp da kendi salatalığını, marulunu kendi yetiştirmeyi hayal etmeyen var mıdır ? Ama toprak nerede, koyacak yer nerede diyenler için dikey ekici tasarlamışlar. Her katı kullanılabiliyor, balkonun kenarında çok az yer kaplıyor.

Küçük balkonlar için aksesuar önerileriDuvar ünitesi

Balkon duvarına veya korkuluğa duvar ünitesi monte ederek balkonunuzu daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Küçük balkonlar için aksesuar önerileriMini balkon masası

Balkonunuz masa atılamayacak kadar küçükse ve bir şeyler koymak için bir zemine ihtiyaç duyuyorsanız işte size mini balkon masası. Çayınızı, çerezinizi veya telefonunuzu buraya koyarak balkon keyfi yapabilirsiniz.

Küçük balkonlar için aksesuar önerileriKüpeşte ızgara

Eviniz şehrin biraz dışındaysa ve mangalsever bir yapınız varsa aşağıdaki resimdeki gibi bir ızgarayı balkon korkuluğuna monte ettirebilirsiniz.

Buna benzer şekilde evin duvarına veya bahçe duvarına da benzer bir çalışma yapılabilir.

 

Yukarıdaki balkon aksesuarları gömme balkonlar için daha kullanışlıdır.

Yorum yapın