Limon tansiyonu düşürür mü

Photo of author

By Bilgio.Net

Limon tansiyonu düşürür mü, tansiyon düşürücü ilaçlar yerine limon duyu kullanılabilir mi izah etmeye çalışacağım.

Öncelikle limonun tansiyon düşürücü etkisi olduğunu söyleyeyim. Halkımızca benimsenen limon tansiyonu düşürür yargısı doğrudur ve bilim adamlarınca teyit edilmiştir.

Bununla birlikte limonun tansiyon ilaçlarının bir alternatifi olamayacağı, yani tansiyon ilacı kullanmayıp limon suyu ile yüksek tansiyon tedavisine kalkışmanın yanlış olduğu da özellikle vurgulanmaktadır.

Limon tansiyonu düşürür mü

Limon tansiyonu düşürür ama ne kadar limon tansiyonu ne kadar sürede hangi seviyeden hangi seviyeye düşürür sorusuna cevap verebilecek bir uzman yoktur. Çünkü yüksek tansiyonun damar sertliğinden, psikolojiye, damar tıkanıklığından kandaki yağ oranına kadar onlarca sebebi vardır. Bu nedenle limonun tansiyonun düşmesine olumlu katkısı olduğu bilinmekle beraber tansiyon ilacı kullanması gereken biri, ilacı bırakıp limon kullanmaya başlayamaz.

Limon tansiyonun yükselmemesi, belli bir seviyede tutulması açısından tüketilebilecek bir meyvedir. Çorbaya, salataya bol limon sıkarak, limonun suyunu sıkıp içerek tansiyon çıkma riskini azaltabilirsiniz.

Tansiyon çıktığı zaman da bir bardak limon suyu tansiyon düşmesine yardımcı olacaktır.

Yorum yapın