Limonata Nasıl Yapılır ?

Photo of author

By Bilgio.Net

Limonata Nasıl Yapılır ?

Yaz aylarının vazgeçilmez lezzetlerinden bir tanesi olan limonata nasıl yapılır.Piyasadan aldığımız limonataların nasıl yapıldığı hakkında tereddütleriniz varsa ve ailenize el yapımı limonata yapmak istiyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

  • Limonata yaparken önce limonumuzu rendeliyoruz.Rendemizi kullanırken rendenin ince tarafını kullanmayı ihmal etmeyiniz.Eğer limonatanıza acı tat vermek istemiyorsanız rende yaparken limonun beyaz kısmını kesinlikle rendelemiyoruz.
  • Limonları rendeledikten sonra adına güç vermek için bir adet portakalı rendeleyerek limonlarımızın içine katıyoruz.
  • Rendelemiş olduğumuz limon ve portakal kabuklarını daha önce hazırlamış olduğumuz limon suyunun içine ilave ediyoruz.
  • Hazırlamış olduğumuz limon suyu ve içerisinde bulunan rendelemiş olduğumuz limon ve portakal kabuklarının üzerine bir bardak toz şeker ilave ediyoruz.
  • Rendelenmiş limon ve portakal kabuğu,limon suyu ve şeker ekledikten sonra üzerine 5 su bardağı sıcak su ilave ediyoruz.
  • Tüm karışımları ekledikten sonra içerisinde buunan şeker eriyene kadar karıştırmaya devam ediyoruz.
  • İçerisindeki şeker tamamen eridikten sonra karışımlarımızı 2,5 saat buzdolabinde bekletiyoruz.
  • Karışımlarımızı buzdolabından çıkardıktan sonra içerisinde bulunan rendelenmiş limon ve portakal kabuklarını süzdükten sonra servis için hazır hale geliyor.

Limonata yapmanın püf noktaları ?

İyi bir limonata yapmak için öncelikle iyi malzemelere sahip olmak gerekiyor.Limon seçerken kayık limon su bakımında yüksek verim versede rendelemek için normal limon kullanabilirsiniz.

Şeker ölçülerini tam ve zamanında koymak limonata yapmından çok önemlidir.Şekerin iyice eridiğinden emin olmadan buzolabina bekletmeye koymamalısınız.

Limonata buzdolabından beklettikten sonra süzme işlemini tam anlamıyla doğru yapmanız gerekiyor.Aksi takdirde ağza gelen parçacıklar damak tadına iyi gelmeyecektir.

 

 

 

 

Yorum yapın