Lohusa Pijama Nasıl Olmalıdır?

Photo of author

By Bilgio.Net

Hamileliğin ortalarından itibaren hem yeni gelecek bebek için hem de anne için kıyafetler eşyalar alınmaya başlar. Hamilelik süresince anne mümkün olduğunca evde rahat bir şekilde istihbarat ettiği için genelde rahat pijamalar veya eşofmanlar tercih etmektedirler.

Anne adayları hamileliğin sonlarına doğru ise lohusa pijamalar ya da geceliklere göz atmaya başlarlar. Gerek doğum sonrasında hastanede ya da hastaneden çıkış işlemi yapıldıktan sonra eve gelindiğinde annenin rahat giyinmesi çok önemlidir. Yeni doğum yaptığı ameliyattan çıktığı için ona zahmet verecek zor giyilen zor pijamalar seçilmemelidir.

Eğer bebek yaz aylarında gelecekse yazlık loğusa pijamaları, kısa kollu pamuk ince bir kumaştan seçilebilir. Bebek kış aylarında gelecekse ise anneyi daha sıcak tutacak pamuklu fakat biraz daha kalın bir kumaştan loğusa pijamaları seçilmelidir. Fakat hastaneler, hastalarını üşütmemek adına sıcaklıkları sabit tutarlar, bu sebeple yünlü pijamalar da anneyi oldukça rahatsız edecektir. Pamuklu ve hafif kalın kumaştan bir pijama çok daha rahat olacaktır.

Lohusa Pijama Renk ve Beden Seçimi

Lohusa pijama seçiminde renkler de anne adayı için oldukça önemlidir. Eğer erkek bebek gelecekse annenin seçtiği pijama tonları; mavi, açık mavi tonlarında olmaktadır. Anne adayımız kız bebek bekliyorsa seçilen pijamanın tonları; pembe, kırmızı tonlarında olmaktadır.

Eğer anne adayı olarak bebeğinizin cinsiyetini doğduğunda görmeyi seçtiyseniz pijamanızın renginin fazla bir önemi olmamakla beraber yeşil, sarı veya krem tonlarınsa olabilir. Her zevke arzuya hitap eden desenlerde ve renklerde loğusa pijamalarımız bulunmaktadır.

Loğusa annelerin bir yaptığı hata da şudur; o anki şiş halini düşünerek 4-5 beden büyük pijama tercihinde bulunmak. Bu oldukça büyük bir yanlıştır. Anne adayları doğumdan sonra şişliğin %75 lik kısmı gitmektedir.

Kalan su ve şişlik zamanla kendiliğinden gitmektedir. Bu sebeple aşırı büyük loğusa pijamaları yerine 1 yâda 2 beden büyük beden seçilmesi daha doğru olacaktır. Doğru beden seçimi için hamilelik döneminden önce kullandığı bedenden 1 ya da 2 beden büyük pijama seçimi en doğru tercih olacaktır. Daha sonra da pijamayı rahatlıkla giyebilir.

Yorum yapın