Maden Suyunun Faydaları Nelerdir ?

Jeolojik ve fiziksel olarak koruma altına alınmış yer altı sularının yanından kuyular açılarak elde edilen ve içerisinde çözünmüş mineral tuzları,elementler ve gazlar içeren sulara verilen addır.Yapılan araştırmalara göre maden sularının içerisinde bulunan magnezyum, demir ve kalsiyum gibi menerallar bulundurduğu için çok sağlıklı bir içecek olduğu tespit edilmiştir.

Maden Sularının Faydaları Nelerdir ?

  1. Kilo Sorununuza İyi Gelir : Maden suları diğer içme sularında olduğu gibi içerisinde herhangi bir kalori barındırmaz.Bu sebeple diyet yaparken ya da mevcu formunuzu korurken uzmanlar maden suyunu içmeyi önerirler.
  2. Kemiklerinizi Güçlendirir : Menopoza giren kadınların çoğunda kemik erimesi başlangıcı görülmektedir.Maden suyunun içerinde bulunan kalsiyim mineralinden dolayı uzmanlar bu yaişlarda kemik erimesi engellenmesi için içilmesini uygun görmüştür.
  3. Tansiyona İyi Gelmektedir : Maden suyunun içerinde bulundurduğu magnezyum minerali sayesinde vücudun normal kan basıncını dengede tutmaya yarar.Yapılan bir araştırmada hipertansiyon olan hastaya bir litre maden suyu içirildikten sonra kan basıncının dengeye girdiği gözlemlenmektedir.
  4. Kolestrolü Dengeler : Kötü huylu kolestrol ve kalp rahatsızlıklarına maden suyunun içerinde bulunan potasyum ve magnezyum gibi minerallerin iyi geldiği gözlemlenmiştir.
  5. Sindirimi Kolaylaştırır : Maden suyunda sindirimi teşvik eden yardımcı sülfatlar bulunmaktadır.Bu sülfatlar gıda sindirimine yardımcı olan amilaz,proteaz ve lipaz gibi enzimleri serbet bırakacağı için sindirimide rahatlatacaktır.
  6. Kaslarınızı Güçlendirir : Magnezyum açısından zengin olan maden suyu kasların düzgün çalışmasında önemli rol oynamaktadır.
  7. Böbrek Taşı Riskini Azaltır : Böbrek rahatsızlığını engellemek için uzmanlar bol sıı tüketilmesini önermektedir.Kalsiyum Oksalat böbrek taşlarının oluşumunda önemli rol oynamaktadır.Maden sularında yeterince bulunan kalsiyum ve magnezyum mineralleri sayesinde bu maddelerin oluşumunu engellediği gözlemlenmiştir.
  8. Cildizini Güzelleştirir : Maden suyu ellastin ve kolajen lifleri arasında bulunan süngerimsi hücreleri güçlendirdiği için cildinizin kırışıklıklara karşı direnç göstermesini sağlamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here