Modern ofis mobilyaları

Çağımızın hızla modernleştiği düşünülecek olursa ofis mobilyalarında bu hıza yetişmek mümkün değil. Eskiden bir masa, bir koltukla bir ofis açılırdı. Yerler karo taş, gıcırdayan kapılar ve camlar… Şimdiki zamana bakınca tamam onlar da birer nostalji ama bugünün modern ofis mobilyalarını görünce insan hayran olmaktan kendini alamıyor. Küçük objelerle ofislere hareket veren nesnelerle bulunduğumuz ofise renk katmak yaşam tarzımızın ne kadar değiştiğinin birer kanıtı olmuştur.

Modern ofis mobilyalarına bakıldığında insan aklının ne kadar çarpıcı çalıştığının birer kanıdır diye düşünüyorum. Çalışma esnasında bir düğme ile koltukların masaj yapması, uzaktan kumanda ile çalışan panjurlar, ayarlanabilir koltuklar, hem göze, hem ruha hem de sağlığa hitap eden mobilyalar. Modern tarzda mobilyalarda kişinin isteği fiyata, kaliteye göre mobilyaların üretilmesi de bir alternatif olarak karşımıza çıkmakta. Modern ofis mobilyalarının fuarlarda sergilenmesi de, alıcıların bu işe ne kadar önem verdiğini sergilemektedir. Devlet malzeme ofislerinin ürün katalogların da bile bu değişiklikler gözle görülmektedir. Tercihler yapılırken modern ve nostalji karışımı ofis mobilyalarını tercih eden kişilere de çeşitli ürünler sunulmaktadır. Zamanın en güzel getirisi bize her şeyin en iyisi, en güzeli, en hesaplısı, en kalitelisi tercihlerini bize sunmasıdır. Modern ofis mobilyaları tercih edilirken ofisin kullanım alanı ve kullanacak kişilerin fikri de çok önemlidir.

Bir bütün olarak düşünüldüğünde ofis-mobilya-insan bir üçgen olarak düşünülmelidir. Modern düşüncesine takılı kalıp, hiç alakası olmayan seçimler yapmak da doğru değildir. Mesleğe, ortama, kişiye en uygununu bulduğumuz her ürün modern ofis mobilyası olabilir. Hem moda kendine yakışanı yapmak değil midir ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here