NBL probiyotik gold optima farkı

Photo of author

By Bilgio.Net

Vücuda alındığında insan sağlığına faydası olduğuna inanılan mikro organizmalara probiyotik denilmektedir. Bazıları probiyotikler bağırsak düzenleyici olarak, tedavi amacıyla reçeteyle satılmaktadır. Piyasada da çeşitli probiyotikler mevcuttur ve marketlerden ya da alışveriş sitelerinden temin edilebilirler.

Bu yazımızda fiyatları da birbirine çok yakın olan iki ürünü inceleyeceğiz. NBL Probiyotik Gold ve NBL Probiyotik Optima ürünleri sıklıkla merak edilen ürünler. Peki nedir Gold ile Optima arasındaki farklar?..

NBL Probiyotik Gold, takviye edici gıda olarak sunulan ve içeriğinde probiyotik mikroorganizma, lif ve vitamin içeren bir üründür. Yetişkinler için hazırlanan bu takviye edici gıda ürünü, 5 ve 20 saşe olarak piyasaya sürülmüştür. Beş farklı probiyotik içermektedir: Lactobacillus acidophillus, lactobacillus rhamnosus, enterococcus faecium, bifidobacterium bifidum, bifidobacterium longum.

NBL Probiyotik Optima ise sindirim sistemini düzenleme ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olan gıda ürünüdür. İçeriğinde 30 adet çiğneme tableti bulunmaktadır. Önceki ürüne daha fazla çeşitte probiyotik bulunduran bu ürün, vitaminlerden sadece C’ye sahiptir.

Her iki ürünün temel farkı içerikleridir: Gold, beş farklı probiyotik içerirken Optima’da altı probiyotik bulunmaktadır. Gold, A, C, B1, B2, B6 ve E vitaminlerine sahiptir. Optima ise sadece C vitaminini barındırır. Sadece C vitamini gözetildiğinde de, Gold daha yüksek seviyede bu vitamine sahiptir. Lif oranında da yine Gold daha öndedir.

Göründüğü kadarıyla NBL Probiyotik Gold, Optima’ya kıyasla daha zengin bir içeriğe sahiptir. Öte yandan belirtmek isteriz ki vücudunuzun ihtiyacı kadarını karşılamak ve takviye etmek isterseniz, Optima da tercih edilebilir bir üründür.

Fiyatları

NBL Probiyotik Gold 20 şase 65 TL

NBL Probiyotik Optima 30 tablet 60 TL

NBL probiotic gold kullananların yorumları

Samet: Her sabah kahvaltısıyla birlikte aldım. İlk bir hafta pek etkisini görmedim. İkinci haftadan itibaren şişkinlik ve kabızlık sorunların biraz azaldı ama ne yazık ki üçüncü haftada probiyotik bitti. Kullanmayı bırakınca eski haline döndü.

Ayşe: Ciddi şişkinlik ve hazımsızlık şikayetlerim vardı. İki ay optima kullandım biraz fayda etti.Daha sonra gold kullandım o da aynı gibi geldi.

Sibel: Ben çabuk ishal oluyorum, bu ürünler yeterli olmuyor. Yoğurt ve kefir de yemek lazım.

Rauf: Seyahat ishali için gold kullandım. İshal daha kısa sürede geçti.(Veya ben öyle zannediyorum)

Lale: Kızımın karın ağrısı ve ishal şikayetleri için gold kullandım. Paranız varsa kullanın.

Yorum yapın