Nissan Juke hangi segment

Photo of author

By Bilgio.Net

Nissan markasının sevilen modellerinden birisi Juke Modelidir. Bu makalemizde Nissan Juke hangi segment, kimlere hitap ediyor, artıları ve eksileri nelerdir inceleyeceğiz.

Tasarım

Tasarım kesinlikle dikkat çekici. Bu dikkat çekicilik kimisine göre iyidir, kimisine göre kötüdür. Ama modernlik arayışında sıra dışı bir tasarım.

Bagaj

Bagaj 354 litre. Kalabalık aileye küçük gelebilir. Sanki bekar ve bayanlar için daha uygun.

Kullanım

Benzinlisi sessiz. Manevralarda fena değil ama hız 100’ü geçince kimilerinde tedirginlik yaratabilir. İçinin kullanışı itibariyle daha önce başka mark kullananlara göre dar gelebilir, kesinlikle farklı gelecektir.

Yakıt Tüketimi

Kendi kılavuzunda şehir içi 7, şehir dışı 5 yazsa da yoğun kullanımda 10 , orta kullanımda 8-9 olarak diyebilirsiniz. 46 litre deposu var.

Emniyet

Emniyeti sağlayan EBD, ESB, Fren destek sistemi gibi birçok özelliği var. Gayet teknolojik bir araba. Ama çarpışma testlerinde o kadar güven vermiyor.

Kronik şikayetler

Bunlar sizde olacak manasına gelmez ama şanzıman, boya atması ve CD çalarıyla ilgili şikayetler var.

Kimlere hitap ediyor, artıları eksileri neler ?

Nissan Juke tam olarak çalışan bekar bayanların arabası. Evli de olabilir ama bu kadar dikkat çekici bir arabayı sanırım sadece bayanlar tercih eder. Bir de kanı hızlı akan gençler.

Yakıt tüketimi az ama içi dar, popo konforunu düşünenlere göre değil. Kullanan kişilerin biraz fit olması lazım. Performans düşkünlerine göre değil, çabuk hızlanamıyor.

Yukarıda bahsedilen kronik sorunları var ama totalde fena araba değil.

Nissan Juke hangi segment ?

Nissan Juke B segmenti bir araç ama B7 segmenti. Yani C’ye yakın. Bu sene Ekim Ayına kadar 765 adet satılmış. Nissan’ın Micra ve Qashqai modelleri daha çok satılıyor.

Yorum yapın