Nissan Micra hangi segment

Photo of author

By Bilgio.Net

Boyutları nedeniyle daha çok bayan arabası olarak bilinen Nissan Micra kullanışlı, pratik ve şehir içi kullanımları için ideal bir araba. Nissan Micra’nın bu şekilde algılanmasına neden olan şey boyutlarının nispeten ufak olması. Bu hem park kolaylığı sağlıyor, hem şehir içi akıcı trafikte kolaylık sağlıyor.

Nissan Micra’nın ilk modelleri tasarımı nedeniyle ülkemizde tutulmamıştı. Bu genel bir sorun olacak ki firma son iki modelinde tasarımını revize etti. Şimdiki modelleri biraz daha iddialı. Bununla birlikte iç konforu açısından Türk erkeklerinin mabat ve göbekleri ile barışık değil. Özellikle de aracın içinde yayılarak seyahat etmeyi seviyorsanız, yanınızdaki ufak tefek malzemeyi aynı eviniz gibi aracın içerisine serpiştirmeyi düşünüyorsanız Nissan Micra sizi üzer. Yani fit ve zarif bedeninizi koltuğa yerleştirin, fazla yayılmayın, gideceğiniz yere odaklanın diyor tasarımcılar.

Bagaj 265 litre. Depo 41 litre alıyor. Şehir içinde de 8 litre civarı yakıyor. 1,2 motor ve 80 beygir gücü var. Nissan Micra bu özellikleri ile şehir içi trafiği için tasarlandığını gösteriyor. Yani piknik veya uzak yol aracı değil.

Nissan Micra hangi segment ?

Nissan Micra B2 segmenti bir araç. B segmenti genellikle bu tür ufak araçları kapsıyor.

Nissan Micra eksileri

Pozitif özelliklerini reklamlarda görebilirsiniz. Eksi yanlarından bahsetmek gerekir. Arabanın boyutlarının küçük olması kimisine göre iyi, kimine göre kötü. Bunu bir eksi saymamak lazım. Ama önceki yıllardan beri gelen şanzıman sorunları insanları bu şık araçtan soğutuyor.

Biz mi kullanmayı bilmiyoruz, yollarımız mı Japonlarınki gibi değil bilemem ama Nissan Micra’da şanzıman sorunu yaşayabilirsiniz. Elbette pek azında bu sorun var ama neticede var.

Bir de boyası narin, güneşte, ağaç altında bırakmayın, garaj arabasıdır.

Yorum yapın