Ofis mobilyası hangi malzemeden olmalı

Photo of author

By Bilgio.Net

Bir ofisimiz var. Onu dizayn edeceğiz. Bütçemizi planımızı hazırladık. Her şey tamam. Fakat bir düşündük ki kaliteli malı nasıl anlayacağımızı bilmiyoruz. Sahi ofis mobilyasının en iyi kaliteden olması için hangi malzemeden yapılmış olması gerekiyor?

Bu soru bizim için önemlidir. Çünkü bir mobilyanın sağlamlığı ve kalıcılığı elbette yapılmış olduğu maddeye bağlı bir durumdur.  İlk cevabımız ise sizin de tahmin edeceğiniz üzere gürgen ağacı olacaktır.  Çünkü gürgen ağacı sert bir yapıya sahiptir. Ve bu sertlik mobilyanın daha sağlam olmasını sağlar. Bir başka ağacımız ise ıhlamur ağacıdır. Ihlamur ağacının da avantajı mobilyayı yapan ustalaradır.

Kolay esneyebilen ve şekil alabilen yapısının olması mobilya üreticileri için tercih sebebi olmuştur. Sunta bir başka adı ile yonga levha olan malzeme de ofis mobilyası sektöründe oldukça fazla kullanılan bir maddedir. Bu madde odun talaşlarının birbirleri ile baskılanması sonucu oluşmuştur. Hafif ve kolay işlenebilir olması yine bu sektörde kullanılmasının nedenlerindendir.

Halk arasında sunta suya çok dayanaklı olarak görülmez. Fakat gelişen teknoloji ile bunun da çözümü bulunmuş ve suntalarda güvenilir bir seviyeye getirilmiştir.  Kolay deforme olmayan suya dayanıklı bir başka malzememiz ise kontratabladır. Bu madde ağır yükleri kolay taşıyabilmesi dolayısıyla ofis mobilyasında raf olarak kullanılmaktadır. Bir başka ofis mobilyası yapımında kullanılan maddemiz kavak ağacıdır. Bu ağacın avantajı ise tutkalla çok iyi bağlantı kurmasıdır. Kolay boyanır fakat zor verniklenir.

Yukarıda ofis mobilyası seçerken hangi maddeden yapıldığına niçin dikkat etmeniz gerektiğini anlatmaya çalıştım.

Yorum yapın