Ofis mobilyası online alışveriş ile alınır mı

Photo of author

By Bilgio.Net

İnternetten alışverişin sıkıntıları oldukça fazladır. Fakat en büyük artısı istediğiniz malzemenin ayağınıza kadar geliyor olmasıdır. Tabi bir de bunun yanında çok fazla dışarıda enerji kaybetmeden evde oturduğunuz yerden çeşit çeşit mobilya dükkânların da gezip karşılaştırma fırsatı sunuyor olmasıdır.

Eğer internetten ofis mobilyası sipariş edecekseniz ilk öncelikle sipariş vereceğiniz sitenin ssl güvenlik sertifikasının olup olmadığına bakmalısınız. Eğer bu sertifikaya sahipse kart bilgileriniz gizli bir şifreleme yöntemi ile direk bankanıza aktarılır ve böylece kart bilgilerinizin çalınma olasılığı azalmış olur.  Unutmamanız gereken bir başka durum da alışveriş yaparken mobilyanızı seçtiğiniz e-ticaret sitesinin şifre istememesidir. Hiçbir e-ticaret sitesi kredi kartı şifrenizi isteyerek ödeme talimatı vermez. Bunlar genel anlamda online alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken hususlardır. Bunlara dikkat ettikten sonra ofis mobilyası seçeceksiniz. Mobilyayı koyacağınız alanı iyi bilmeli ve alacağınız mobilyayı da bu alana göre seçmelisiniz. Bilgileri doğru bir şekilde girmelisiniz.  Çoğu ofis mobilyası satan e-ticaret sitelerinde fiyatı düşünce haber ver ibaresi bulunmaktadır. Eğer zamanınız varsa bu seçeneği işaretleyip mailinizi verirseniz o mobilyanın fiyatı düşünce size mail gelecektir. Bütçe için güzel bir uygulamadır.

Her ne kadar internetten alışverişin avantajları fazla olsa da özellikle mobilya alımında e-ticaret sitelerini kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Çünkü alacağınız mobilyanın en başta dikkat etmeniz gereken özelliği ergonomidir ve bu özelliğe katalogdan ya da bilgisayardan bakarak karar veremezsiniz. Bu yüzden gidip kendiniz görerek dokunarak alışveriş yapmanız sizin için ve sağlığınız için daha iyidir. Biraz yorucu bir yöntemdir fakat alışverişiniz hüsranla sonuçlanmamış olur.

Yorum yapın