Ombre Nedir ve Ombre Nasıl Yapılır ?

Photo of author

By Bilgio.Net

Ombre Nedir ve Ombre Nasıl Yapılır ?

Ombre saç modeli günümüzde fazlaca konuşulmaya başlandı.Peki nedir bu ombre saç modeli ve ombre nasıl yapılır?

Ombre kelimesi Türkçemize Fransa’dan gelmektedir.Fransızcada ombre gölge demektir.Bu da demek oluyor ki ombre saç modeli aslında gölgeli saç modeli demektir.

Fakat yurtdışında ombre saç madeli denildiğinde sadece saçların ucunun boyanma işlemi akla gelmektedir.Saçların ucunun açık ya da koyu renge boyanmış haline ombre saç modeli denilmektedir.

Ülkemizde ise bu işlem uzun zamandan beri yapılmaktadır.Tabi ki ülkemizdeki ismi farklı olduğu için bunu pek kimse bilmemektedir.Ülkemizde ombre saç modelinin karşılığı krepe balyaj boyama tekniğidir.

Ombre saç modellerine baktığımız zaman saçların uçlarına yapılmış ışıklandırma işlemine ombre saç modeli deniliyor.

Her ombre saç modeli aynı olacak diye bir kural yok tabi.Her kuaförün el işçliiği farklı olduğu için farklı ombre saç modelleri ortaya çıkmaktadır.

Ombre saç modeli aslına bakarsanız o kadar da dar bir alan değildir.Örneğin yurtdışında sarı saçın uçlarına yapılan siyah boyama tekniğinide ombre saç modeli denilebiliyor.

Bazı ombre saç modellerinde diplere çok ince balyajlar atılıyor.Atılan bu balyajlar sayesinde uçlara doğru daha keskin bir geçiş sağlamasını engelliyor.Bu da ombre saç modelinin daha doğal olmasını sağlıyor.

 

Yorum yapın