Procto Glyvenol krem ne zaman etki eder

Photo of author

By Bilgio.Net

Basur memesinin ağrılarını dindirmek ve iltihabı söndürmek için Procto glyvenol gibi kremler kullanılmaktadır. Peki Procto Glyvenol krem ne zaman etki eder ?

Hastaların Procto Glyvenol kremden beklentisi bölgeye uygulandıktan sonra ağrıyı azaltması ve zamanla hastalığı tedavi etmesidir.

Procto Glyvenol krem ne işe yarar ?

Procto Glyvenol kremim muhtevasında yer alan ana etken maddelerden birisi lidokain hidroklorürdür. Bu madde kremde yüzde iki oranda bulunur ve anstezik özelliği nedeniyle basur memesi ve makat bölgesindeki ağrıyı ve kaşıntıyı azaltır.

Bölgeye sürüldüğünde hemen etki etmeye başlar ve 20-30 dakika içerisinde acıyı önemli oranda azaltır. Ortalama olarak 8-10 saat boyunca bölgeyi rahatlatır.  Procto Glyvenol krem  sabah ve akşam günde iki kere uygulanır. Bu da hastayı acı konusunda rahat ettirir.Basur sancıları azaldığında günde bir defaya düşürülür.

Ancak bazı hastalarda Procto Glyvenol krem  yeterli etki etmeyebilir. Hemoroid hastalığı ilerlemişse Procto Glyvenol kremin uyuşturucu özelliği yetersiz kalabilir. Böyle bir durumda doktora danışılmalıdır, doktora danışılmadan ekstra olarak krem sürülmemelidir.

Procto Glyvenol kremin diğer önemli etken maddesi ise tribenosiddir. Bu madde iltihap önleyici ve kurutucudur. Basur ağrısının nedeni toplardamarın iltihap nedeniyle şişmesidir. Tribenosid damar iltihaplarını kuruttuğu için zamanla basur ağrıları geçecektir. Genellikle iltihabın kurutulması bir hafta sürer.

Hastalığın boyutu fazla ise Procto Glyvenol krem daha uzun kullanılmak zorunda kalınabilir. Basur kremleri hemoroid hastalığında çoğu kez kesin bir tedavi sağlamazlar, şikayetlerin giderilmesinde ve hastalığın ilerlemesinin durdurulmasında kullanılırlar.

Procto Glyvenol krem ile geçen basur ağrıları daha sonraki zamanlarda tekrar edebilir. Basur hastalığının tedavisi için hastalığa uygun şekilde beslenmek ve doktorun önerdiği tedavi usullerini uygulamak gerekir.

Procto Glyvenol krem nasıl kullanılır ?

Procto Glyvenol krem iki şekilde kullanılır. Eğer dış hemoroid tedavisi için kullanılacaksa bölge temizlenip nemi giderildikten sonra bir parça pamuğa biraz krem sürülüp bölgeye sürülür. Veya krem parmakla da sürülebilir.

Basur vakalarının çoğu iç basurdur. Yani ağrıyan basur memesi dışarıya sarksa dahi 5-6 cm içeriye kadar kökü vardır. Bu yüzden Procto Glyvenol kremin  5-6 cm içeriye ulaşması gerekir.

Procto Glyvenol krem kanülle birlikte satılmaktadır. Kanül tüpe takılır. Koruyucu kapak çıkarılıp krem makat içine uygulanır. Krem uygulandıktan sonra koruyucu kapak kapatılır.

30 gramlık Procto Glyvenol krem her gün sabah akşam uygulandığında yaklaşık 20 günde bitmektedir.

Procto Glyvenol kremin yanmaya veya kaşıntıya yol açmaması gerekir. Bu tür şikayetler var ise veya kremden yeterli verim alınamadıysa doktora bilgi vermek gerekir. Lateks alerjisi olanlar bu ürünü kullanmamalıdır.

Procto Glyvenol krem çok uzun süre kullanılırsa setil alkol içerdiği için deri reaksiyonlarına yol açabilir.

Yorum yapın