PUBG Mobile ping sorunu 2019

Photo of author

By Bilgio.Net

Çevrimiçi olarak oynadığınız PUBG Mobile oyununda ping sorunu yaşıyorsanız, lag ler geç geliyorsa aşağıdaki çözüm önerileri size yardımcı olabilir.

Ping sorunu çözümü

PUBG Mobile i Wi-Fi üzerinden oynuyorsanız  ve Wi-Fi ye bağlanan sizin gibi çok kişi varsa sorun yaşamanız normaldir. Çünkü PUBG Mobile ancak hızlı internet bağlantısında verimli şekilde oynanabilmektedir. Modemi dinlendirmek için birkaç dakikalığına kapatıp daha sonra açabilirsiniz. PUBG Mobile oynarken aynı anda internetten film izleme veya başka sitelere girme durumunuz var ise PUBG Mobile haricindekileri kapatınız.

PUBG Mobile i mobil veri bağlantısı ile oynuyorsanız bağlantınızın 4G, 4.5G yada LTE olması gerekir. Bunu kontrol etmek için android telefonunuzun Ayarlar bölümüne girdikten sonra Mobil Ağlar a girip oradan da Tercih edilen ağ türü kısmına gelmelisiniz.

Bu işlemi iPhone larda Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri Seçenekleri >Ses ve Veri yolunu izleyerek yapabilirsiniz.

Telefonunuzda VPN uygulaması var ise DNS ile alakalı bir program yüklü ise bunları pasifize ediniz.

PUBG Mobile oynarken hem oyunun hem de telefondaki işletim sistemi yazılımının en güncel halini kullandığınızdan emin olun. Eski veya hatalı versiyonlarda kesilme gecikme yaşanabilmektedir.

Ping düşürme uygulaması

Yukarıdaki işlemler ping sorununu yeteri kadar çözmediyse telefonunuza ping düşürme uygulaması indirmeyi deneyebilirsiniz.

Cihazınız android ise Anti Lag uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan yükleyebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zixdev.pingerantilag&hl=tr

Cihazınız iPhone ise UU Game Booster  uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan yükleyebilirsiniz.

https://itunes.apple.com/us/app/uu-game-booster/id1187805308?mt=8

Bu uygulamalar sadece PUBG de değil Clash of Clans veya Era of Celestials gibi başka oyunlarda da ping sorununuzu çözecektir.

Yorum yapın