Reiki Nedir ? Nasıl Uygulanır ?

Photo of author

By Bilgio.Net

Reiki Nedir ? Nasıl Uygulanır ?

Reiki,geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan enerji aktarımı ile insanlara şifa vermeyi hedefleyen bir tekniktir.Diğer bir deyişle ruhsal şifa tekniği olarak söylenebilir.Tibet’ten çıktığı varsayılan Reiki Batı kültürüne girip yayılmaya başladığı zaman ”Evrensel Yaşam Enerjisi” olarak tercüme edilmiştir.

Reiki’nin Tarihi

19.yüzyılda Japon Budist olan Dr. Mikao Usui tarafından Tibet’te ortaya çıkarılmış ve bir şifa tekniği olarak sunulmuştur.Usui öldükten sonra adına yapılan anıtta yazılanlara göre Reiki’nin temelini oluşturan enerjinin,Kuramo Dağı’nda gerçekleştimiş olduğu 21 günlük inziva sonunda ortaya çıktığı belirtilmiştir.Usui bu teknikleri uygulamak üzere 1922 yılında Tokyo’da bir klinik açmıştır.Usui bu şifa yöntemlerini sadece uygulamakta kalmamış aynı zamanda da etrafında bulunan diğer kişilere bu şifa yöntemlerini nasıl kullanacağını öğretmiştir.

Usui 1923 yılında meydana gelen Knato depremi sırasında yardım çalışmaları için yeni klinikler kurmuş ve yine bu yardım çalışmaları sırasında Reiki sistemini diğer insanlara tanıtmış ve uygulamıştır.Usui bu yardım çalışmalarını yaparken 62 yaşında hayatını kaybetmiştir.

Reiki Yöntemi Nedir ?

Reiki vücudumuzda meydana gelen enerji dengesizliklerini ve bedenimizde birikmiş olan negatif enerjileri yok etmek,eksik ve yetersiz kalan enerjiyi dengeleyip,tamamlayarak ve bilinç değişikliğini gerçekleştirerek ruhsal ve fiziksel iyileşme sürecini başlatma yolunu açar.

Laboratuar ortamında yapılan incelemelere göre Reiki tekniğini uygulayan hastaların daha çabuk iyileşme süreci geçirdiği gözlemlenmiştir.Birçok hastalıkta tamamlayıcı tedavi olarak kullanılmaktadır.Zihinsel ve bedensel gerginlikten kurtulmanızı sağlar.Sağlık ve kişisel gelişim alanında olumlu etkiler bıraktığı Reiki yaptıranlar tarafından doğrulanmaktadır.

Reiki bir din değildir ve asla bir din ile bağdaştıralamaz.Reiki fiziksel,duygusal ve zihinsel sorunlarınızın giderilmesi için uygulanan bir şifa yöntemidir.Japonya,Avrupa ve Amerika’da bazı Reiki klinikleri bulunmaktadır.Ülkemizde ise son dönemlerde gelişmekte olup,yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Reiki Uygulaması

Reiki,bir Reiki Master’ın öğrencisine Reiki’yi kullanma yeteneğini göstermesi ile olur.Bu süreçte seminere katılan öğrenci burada enerjinin ne olduğunu,enerjisi nasıl kontrol edeceğini ve elle nasıl tedavi edeceğini öğrenir.Eğitim semineri kısa sürelidir.Ortalama 1 veya 2 gün sürmektedir.

Reiki ile çalışma genelde üç aşamada öğrenilir.Öğrenilen bu bilgiler hem birbirinden bağımsız hemde birbirini tamamlayıcı özellik barındırmaktadır.Reiki’nin üç aşamasını birden öğrenildiği takdirde tam bir şifa ve ruhsal gelişim sistemi oluşturur.

Reikinin öğrenilmesinde bir kısıtlama yoktur.Herkes her düzeyin öğrenimine açıktır,kendine uygun gördüğü düzeyde eğitimi bırakabilir ve öğretmen olabilir.Reikide öğrenilen dereceler insanlar arasında birbirlerine üstünlük sağlamak amacı ile değil,bu dereceeler sadece Reiki gücünü arttırmak için kullanılır.

Yorum yapın