Royal Canin sahtesi nasıl anlaşılır ?

Photo of author

By Bilgio.Net

Son kullanma tarihi geçmiş kuru mamalar veya ucuz maliyetli sahte mamalar, pahalı kuru mama markalarının benzerleri ambalajlara konarak internet üzerinden satılmaktadır. Bunu yapanlar genelde fake internet e-ticaret siteleridir. Çin, Tayvan ve Malezya menşeili internet siteleri, ucuz ürün kılıfıyla sahte mamaları küresel piyasaya sürmektedirler.

Son yıllarda Aliexpress gibi ticaret kanalları oldukça aktif olduğundan, ucuz görünümlü sahtecilik küresel piyasada oldukça yaygındır. Ülkemiz petşopları maliyetleri düşürmek ve kar marjını yükseltmek amacıyla kuru mamaları yurt dışından internet aracılığı ile ucuza getirtmekte ve bazen bilerek veya bilmeyerek sahte kuru mamaların satışına alet olabilmektedirler.

Dolayısıyla Royal Canin markasının sahteleri internet üzerinden ve petşoplar üzerinden satılabilmektedir.

Bu durum Royal Canin firmasının marka değerine de zarar vermektedir. Çünkü sahta Royal Canin marka mamalar hayvanlar tarafından beğenilmemekte veya ishal, kusma gibi şikayetlere neden olmaktadır.

Royal Canin sahtesi nasıl anlaşılır ?

Royal Canin marka mamaların sahtesini anlayabilmek için bu ürünü daha önceden de kullanıyor olmak ve ürünün bazı karakteristik özelliklerini biliyor olmak gerekmektedir.

Sahte Royal Canin ile gerçeğini ayırt edebilmek için paketleri arasındaki birtakım farkları kontrol etmek gerekir. Bunlardan en basit ve anlaşılması kolay olanı paketin yırtılış yeridir.

Royal Canin kuru mamaların yırtılma yeri ile sahtesininki farklıdır.

Royal Canin sahtesi nasıl anlaşılır
Diğer bir farklılık ise ambalaj üzerindeki yazıların punto ve karakter farklılığı, ton farklılığıdır. Eğer eski paketi atmadıysanız yan yana koyup bunu anlayabilirsiniz.

Eğer ürünü açtıysanız mamaların renk ve şekil farklılıklarından da sahte bir ürün satın aldığınızdan şüphelenebilirsiniz.

Royal Canin sahtesi nasıl anlaşılırSahte mamalarda şekil bozuklukları ve gerçeğine göre ebat farklılıkları olmaktadır.

Royal Canin sahtesi nasıl anlaşılırSahte Royal Canin kuru mamalarında yer alan seri ve parti numaraları da sahtedir. Bunu anlamak kolay değildir ama eğer petşoptan ürün alıyorsanız paketlerdeki seri ve paket numaralarına bakınız. Barkodu telefonunuza okutunuz ve karşılaştırma yapınız.

Yorum yapın