Katrancı koyunda nerede kalınır ?

Photo of author

By Bilgio.Net

Katrancı koyu karavan veya çadırda konaklamayı tercih edenlerin gözde mekanlarındandır. Katrancı koyunda ayrıca bungalov hizmeti de verilmesidir.

Katrancı Koyu’nu bu derece cazip kılan şey çadırla kamp yapmak için uygun yerlerin olması (veya isterseniz karavan da çekebilirsiniz) bu tür faaliyetlere izin verilmesi ve burada konaklamayı tercih edenlere buzdolabı kiralama hizmetinden tutun, mangal kiralamaya kadar bir çok konuda hizmet verilmesidir.

Katrancı koyunda kamp yaptığınız zaman aradığınız her hizmet verilmekte olup denizin sakin, ağaçlardan ötürü ortamın serin olması bu koyun tercih sebeplerindendir.

Konaklama tercihiniz otel ise Katrancı koyu ve civarında otel olmadığını belirtmek isterim. Buraya en yakın yerleşim yeri Fethiye olup buraya yaklaşık 15-20 dakika mesafede bulunmaktadır.

Katrancı koyu
Fethiye’nin Çalış Bölgesi ulaşım olarak Katrancı Koyu’na daha yakın olup (Fethiye şehir trafiği yaz aylarında oldukça bunaltıcıdır) şehir trafiğine takılmayacağınız için zamandan epey tasarruf edersiniz. Çalış bölgesinde uygun fiyatlı ve konforlu çok sayıda otel seçeneği bulunmaktadır.

Katrancı koyu konaklama seçenekleri

Eğer çadırla bir tatil yapmak istiyorsanız Katrancı Koyu bunun için ideal yerlerdendir. Günlük belli bir ücret karşılığında size bir yer gösterecekler ve elektrik su gibi imkanlardan faydalanacaksınız. Uzun süreli kalacaksanız buzdolabı, çamaşır makinesi kiralamanız uygun olacaktır.

Katrancı koyuAşağıdaki resimde gösterilen işletmede, mayodan, mangala kadar her şey bulunmakta, çadır ve karavanda tatil yapanlar ihtiyacının her türlüsünü buradan bulabilmektedir.

Katrancı koyuEğer bungalovda konaklamayı tercih ettiyseniz aşağıdaki resimde görüldüğü gibi gayet şirin bungalovlar da bulunmaktadır.

Katrancı koyuBungalovların iç kısımları ise aşağıdaki resimde görüldüğü gibidir.

Katrancı koyuYemek yemek için bungalovların önünde bulunan masaları kullanabilirsiniz.

Katrancı koyuKatrancı koyunda duş, wc probleminiz olmayacaktır.

Katrancı koyuİsterseniz ağaçların altında piknik yapabilirsiniz. İsterseniz de denize girebilirsiniz.

Tercihe göre de Katrancı koyunda konaklamak yerine, isterseniz Fethiye’de otelde kalıp gününüzü Katrancı Koyunda geçirebilirsiniz.

Katrancı koyu denizi nasıl ?

Katrancı koyu Türkiye’nin en temiz koylarından birisidir. Temizi temiz ve berraktır. Her ne kadar tabanda bir miktar taş ve çakıl olsa dahi ayakları keser derecede bir taşı yoktur.

Katrancı koyuKatrancı Koyu civarı gezilecek yerler

Katrancı Koyu civarında Saklıkent Kanyonu, Tlos antik kenti, Kayaköy gibi turistik yerler bulunmaktadır.

Yorum yapın