Solante güneş kremi son kullanma tarihi nerede yazar ?

Photo of author

By Bilgio.Net

Piyasada satılan her şeyin fiyat adeta uçmuş. Bu sebeple bu sene tatile gidecekler tatil maliyetini aşağıya çekebilmek için geçen seneki tatil malzemelerinden istifade etmenin yollarını aramaktadır.

Bu kapsamda plaj çantaları, mayolar, güneş gözlükleri, açılmamış veya açılsa da fazla kullanılmamış kremler yeniden değerlendirilmeye çalışılmaktadır.

Güneş kremleri epey pahalı olduğu için geçen seneden kalma güneş kremlerini bu sene de kullanmanın yolunu arayanlar bulunmaktadır. Paradan tasarruf etmek isterken sağlığınızdan olmamak için güneş kreminin son kullanma tarihinin geçmediğinden emin olmak gerekmektedir.

Kullanıcılar Solante güneş kremi son kullanma tarihi nerede yazar ? diye sormaktadırlar. Bu soruyu çok anlamlı buluyorum çünkü sıradan bir kullanıcının Solante güneş kreminin nerede yazdığını bulabilmesi için güneş kremi kutusunu elinde yaklaşık 5 dakika veya daha fazla evirip çevirmesi gerekmektedir.

Bazı kullanıcılar tüm çabalara rağmen Solante güneş kreminin son kullanma tarihinin nerede yazdığını bulamamakta ve bunun cevabını internette aramaktadırlar.

Sitemizi ziyaret ettiğinize göre sanırım siz de bahsettiğim kişilerden birisiniz. Bu makalede Solante güneş kremi son kullanma tarihinin nerede yazdığını tarif ettim ayrıca son kullanma tarihini gösteren bir de fotoğraf koydum.

Solante güneş kremi son kullanma tarihi nerede yazar ?

Yaz aylarında ister tatile gidin isterse de sadece D vitamini almak için yürüyüşe çıkın eğer güneş altında uzun süre kalıyorsanız güneş kremine ihtiyacınız bulunmaktadır. Güneş altında çalışmak zorunda kalan tarım işçileri baş ve yüz kısımlarını örtmek suretiyle güneşin zararlı etkilerinden korunmaktadırlar.

Şehirde yaşayanlar ise güneşten yanmamak için güneş kremi kullanmak zorundadırlar. Hele de tatile gidip tatil için harcadığı paranın hakkını vermek için uzun süre plajda vakit geçiren tatilciler için güneş kremi kullanmak daha da zorunlu bir şeydir.

Eğer tarihi geçmiş bir güneş kremi kullanırsanız paradan tasarruf edeyim derken yanık bir ciltle evinize dönersiniz. Güneş kremlerinin son kullanma tarihi ürün kutularında yazar. Bazılarında son kullanma tarihi şeklinde, bazılarında ise üretim tarihi + kullanım süresi şeklinde yazar.

Solante güneş kreminde de bu tür bilgiler mevcuttur fakat kutunun göze batan bir yerinde yer almadığı için ilk bakışta göze çarpmamaktadır.

Eğer Solante güneş kremini “indirimli” satan bir yerden veya tatile gittiğiniz yerdeki yerel bir satıcıdan satın alıyorsanız, ürünü satın alırken güneş kreminin son kullanma tarihinin çok yakın olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Madem Solante güneş kreminin son kullanma tarihinin nerede yazdığını merak ediyorsunuz, merak ettiğiniz diğer soruları da cevaplandıracağım:

Solante güneş kreminin tarihi geçer mi?

Solante güneş kreminin içinde bozulmayı önleyici maddeler bulunmakla birlikte kutusu hiç açılmamış olsa bile durduğu yerde bayatlar ve kullanılmaz hale gelir.

Solante güneş kreminin üzerinde yazan son kullanma tarihi bu kremin kapağı açılmadığı takdirde bozulmayacağı tarihi işaret eder. Kapağını açtığınız zaman kremin bozulma süreci hızlanır.

Solante güneş kremi kaç yıl kullanılır?

Solante güneş kremi tek sezon kullanılır. Açılmış bir kremi bu yaz kullandıysanız sonraki yaz kullanmanız uygun olmayabilir. Ya etkisi epey azalır veya bozulduğu için cilde zarar verir. Bu yüzden Solante güneş kremini tek sezonluk satın alınız.

Açıldıktan sonra 3-6 ay arası yeterli performans gösterir, daha sonrasında istenilen faydayı göremeyebilirsiniz.

Solante güneş kremini satın alırken son kullanma tarihinin yanında bir de ürünün orijinal olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Güneş kremleri pahalı olduğu için piyasada sahte güneş kremleri satılmaktadır. Satın almadan önce ürün kutusunda yazan orjinallik kodunu Solante nin web sitesinde sorgularsanız sahte ürün satın almamış olursunuz.

Solante orjinallik kodu nerede yazar?

Solante kutusunun üst kapağının iç kısmında orjinallik kodu yazar. Bu kodu şu linkte yer alan kutucuğa (Link Solante resmi web sitesine gider) yazıp orjinallik sorugulaması yapabilirsiniz.

Hiç açılmamış tarihi geçmiş güneş kremi kullanılır mı?

Solante güneş kreminin kutusu açılmamış olsa bile son kullanma tarihi geçtiyse firmanın ürün üzerindeki garantisi biter. Yani sorumluluk kullanıcıda olur. Son kullanma tarihi geçmiş ürünleri kutusu açılmamış olsa bile kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bununla birlikte son kullanma tarihinin geçmesi ürünün bozulduğu anlamına gelmemektedir.

Solante güneş kremi gerçek olduğu nasıl anlaşılır?

Eczacıların sahte Solante güneş kremi satma ihtimalleri düşüktür. Çünkü böyle bir vaka olursa eczacının başı belaya girer. Fakat internetten sipariş edilen ürünler ile tatil yerlerinde rastgele uğradığınız marketlerde satılan bazı Solante güneş kremleri sahte olabilmektedir.

Gerçek güneş kremi ile sahtesini ancak orijinal ile şüphelisini yan yana getirerek ayıt edebilirsiniz.

Örneğin internetten bir Solante güneş kremi satın aldınız, bunu eczaneye götürürsünüz orada gerçeği ile karşılaştırma yaparsınız.

Genelde orijinal ile sahte Solante kremi arasındaki farklar, logo farklılığı ve yazı tipi farklılığıdır.

Orijinal Solante güneş kremi kutusundaki yazılar bold karakter fakat daha açık renktedir. Sahtesinde ise harfler daha koyu renktedir ama bold değildir.

Solante güneş kremi sahtesi nasıl anlaşılır

Ayrıca sahte Solante güneş kremlerine basılan logolar orjinalinden ufak farklar içermektedir.

Bu konuda daha ayrıntılı bilgiyi, orjinali ile sahtesi arasındaki farkların resimlerle anlatıldığı Solante Pigmenta sahtesi nasıl anlaşılır ? başlıklı makalede bulabilirsiniz.

Solante güneş kremi lekelere iyi gelir mi?

Solante güneş kremi, güneş ışınlarının leke yapmasını önler. Mevcut lekelerinin de tonunu açabilir.

Solante güneş kremi yüze sürülür mü?

Evet, sürülebilir.

Solante güneş kremi sadece yüz için mi?

Hayır, diğer bölgelere de sürebilirsiniz.

Solante güneş kremi gece sürülür mü?

Gece sürülmez, geceleri sürülmesinin bir faydası yoktur.

Solante Pigmenta beyazlatır mı?

Beyazlatmaz fakat güneş lekelerini azaltır.

Solante Pigmenta güneş kremi hangi ciltler için?

Tüm cilt tipleri kullanabilir.

Solante güneş kremi fiyatı ne kadar?

150 ml’lik olanı yaklaşık 400 TL’ye satılmaktadır.

Solante güneş kremi kaç saat etkili?

Yaklaşık 3 saate kadar etkili olmaktadır. Daha sonra etkisi azalmaktadır. Denize güneş kremi ile girerseniz etkisi daha az olmaktadır.

Güneş kremi buzdolabında saklanabilir mi?

Güneş kremini serin ve nemsiz bir yerde saklamak gerekmektedir. Buzdolabının dondurucu olmayan kısmında saklanabilir.

50 faktör güneş kremi ne kadar korur?

50 faktör güneş kremi %95’in üzerinde bir koruma sağlar.

Solante Yeşil Kutu ne ise yarar?

Solante Yeşil Kutu, “Solante Antiox Spf 50+ Sun Care Lotion 150 ml Solante Antioksidan- Güneş Losyonu”dur. İçeriğinde melon ekstresi, yeşil çay ekstresi, üzüm çekirdeği ekstresi, C ve E vitaminleri, antilokin, primer ve sekonder bulunmaktadır.

Solante yeşil kutu cildi güneşin zararlı etkilerinden korumak için kullanılır.

Solante Gold hangi ciltler için?

Hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için uygundur.

Solante güneş kremi Tinted ne demek?

Lekeli ciltler için geliştirilmiş renkli güneş kremidir.

Saat kaçtan sonra güneş kremi sürülmez?

Saat 16:00 yı geçince güneş kremi sürmeye gerek yoktur.

Evde güneş kremi sürmeye gerek var mı?

Cildiniz hassas ise ve güneşli bir bölgede yaşıyorsanız evde de güneş kremi sürebilirsiniz. 20 faktörlü bir güneş kremi yeterli olacaktır

Güneş kremi ile fondöten kullanılır mı?

Kullanılabilir. Önce güneş kremi sürülür. Ardından fondöten sürülür.

Her gün güneş kremi sürülür mü?

İhtiyaç olursa her gün sürülebilir.

Solante güneş kremi son kullanma tarihi nerede yazar ?

Gelelim asıl merak edilen sorunun cevabına..

Solante güneş kreminin son kullanma tarihi, ingredients (İçindekiler) kısmının alt tarafına basılmıştır. Aşağıdaki resimde exp date yazan yerin hizasında son kullanma tarihi yer almaktadır.

Solante güneş kremi son kullanma tarihi nerede yazarİngredients kısmında yazanlar oldukça küçük puntolarla yazdığı ve kullanıcıların ilgisini çekmediği için bu bölge kullanıcıların dikkatinden kaçmakta ve bu sebeple Solante güneş kremin son kullanma tarihini bulmak zor olmaktadır.

İLGİLİ YAZILAR:

Solante Pigmenta sahtesi nasıl anlaşılır ?

2023 mayo bikini trendleri

Yorum yapın