Statü araştırma şirketi

Statü araştırma kimin, hangi partiye yakın, güvenilir mi, anket çalışmalarını nasıl yapıyor merak edenler için bu yazıyı hazırladım.

Bu makalenin hazırlandığı sıralarda Statü Araştırma Şirketi’nin web sitesi henüz yapım aşamasındaydı. Muhtemelen sizler birkaç gün sonra  Statü Araştırma Şirketi’nin “Dev Seçim Anketi’”ni büyük medya organlarından duyacaksınız ve sahibinin kim olduğunu, hangi partiye yakın olduğunu merak edeceksiniz.

Araştırma kuruluşları ve anket şirketleri genel ilke olarak “bağımsız” kuruluşlar olsa da fiilen hiç de öyle olmadığı için halkımız anket sonuçlarını bir de anket sahibinin nereye yakın olduğunu öğrenerek analiz etmek isterler.

Seçim dönemleri yeni anket şirketlerinin doğmasına zemin hazırlamaktadır. Sipariş üzerine yapılan anketler üzerinde bir rant döndüğü için sektörün öncü firmalarına seçim dönemlerinde yenileri katılmaktadır.

Statü Araştırma Şirketi’nin web sitesi http://www.statuarastirma.com/ olup alan adı 2008’de kaydedilmesine rağmen makalemizin yayınlandığı gün itibariyle web sitesi hala yapım aşamasındaydı. Kısacası kağıt üzerinde kaç yaşında olduğunu bilemiyorum ama Statü Araştırma Şirketi fiilen yeni bir şirket.

Araştırmalarını telefon üzerinden yapmaktadır. Bu yolla yüzyüze görüşmeye nazaran az zamanda çok daha fazla kişiye ulaşılmaktadır. Eğer 02128240260 telefon numarasından sizi aramışlarsa muhtemelen Statü Araştırma Şirketi adına anket yapmak için sizi aramışlardır.

Netice itibariyle Statü Araştırma Şirketi kimin bilmiyorum fakat 02128240260 telefon numarası üzerinden anket yaptırdığını biliyorum. Şirketin internet sitesinde telefon numarası olarak 02122722023 ve 02122672071 numaralı telefonlar yazılıdır.

Dolayısıyla  Statü Araştırma Şirketi anket araştırmalarını bir çağrı merkezi üzerinden de yaptırıyor olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here