Tansiyon çıkınca ne yapılır, tansiyonu düşüren şeyler nelerdir bu yazımızda bulabilirsiniz. Genellikle ileri yaşlarda görülen tansiyon sorunları için iyi beslenme, duygusal coşkunluk ve kırılmalardan uzak sakin bir hayat ve düzenli ama yorucu olmayan egzersiz önerilmektedir.

Tansiyonun çıktığı kulak çınlaması, gözlerde görme sorunları yaşanması ile anlaşılır. Bazı kişilerde baş ağrısı veya burun kanaması gibi şikayetler görülür, bazılarında ise tansiyon yükselse de kişinin ciddi bir şikayeti olmaz.

Tansiyon çıkınca ne yapılır

Tansiyon çıktığı zaman kekik suyu, limon suyu, greyfurt suyu veya nar suyu içilerek tansiyon dengeye getirilebilir. Bilinen en etkili tansiyon dengeleyici bitkilerden birisi ise sarımsaktır.

Tansiyon çıkınca öncelikle duygusal sakinleşme sağlanması gerekir. Gömleğin yaka kısmındaki düğmelerinden biri açılır, kişi ayaktaysa oturması sağlanır. Soğuk su bedendeki harareti alır hem duygusal, hem de bedensel sakinleşme sağlar. Eli yüzü yıkamak, kolay nefes almak için giysiyi rahatlatmak ve pencereyi açmak gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here