Tek kişilik nevresim takımı ölçüleri

Photo of author

By Bilgio.Net

Tek kişilik nevresim takımı ölçüleri nedir hiç merak ettiniz mi ? Firmalar yatak takımı için ürettikleri nevresimlerde birbirinden farklı ölçüler kullandıkları için bir markanın nevresim takımı ölçüleri başka bir markanınkine göre küçük veya büyük olabilmektedir.

Ebatlarına dikkat edilmeden nevresim takımı alındığında yastık kılıfının dar gelmesi veya çarşafın yatağa geniş gelmesi gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Dolayısıyla mağazadan veya internetten nevresim takımı almak isteyenler ürün açıklamalarında belirtilen ebatları okumalıdırlar.

Cotton Box tek kişilik nevresim takımı ölçüleri

Sümaş Tekstil’in markası olan Cotton Box’un tek kişilik nevresim takımı ölçüleri aşağıdaki şekildedir.

Nevresim ölçüsü: 160 x 220 santimetre

Çarşaf ölçüsü :160 x 240 santimetre

Yastık kılıfı : 50 x 70 santimetre

Gökay tek kişilik nevresim takımı ölçüleri

1970 yılından beri faaliyet gösteren Gökay tekstilin tek kişilik nevresim takımı ölçüleri aşağıdaki şekildedir.

Nevresim ölçüsü: 160 x 220 santimetre

Çarşaf ölçüsü :180 x 240 santimetre

Yastık kılıfı : 55 x 75 santimetre

Görüldüğü üzere her iki firmanın tek kişilik nevresim takımları farklı ölçülerdedir. Yastığınızın ve yatağınızın ebatlarına uygun seçim yapılmadığında sadece birkaç santimetrelik fark bile yeni alınan nevresim takımlarının zerafetini gölgelemektedir.

Nevresim takımı kullanımı ve temizliği hakkında püf noktalar

Yukarıda ölçüleri verilen açıklamaları verilen Cotton Box ve Gökay tek kişilik nevresim takımları %100 pamuktan imal edilmiş olsalar dahi firmalar 30 derecede yıkanmalarını tavsiye etmektedir.

Nevresimlerin yüksek sıcaklıkta yıkanmaları renklerinin solmasına, karışmasına, ebatlarının değişmesine yol açabilir.

Nevresim takımlarını yıkarken çamaşır suyu kullanılmamalıdır. Çamaşır suyunun leke çıkarıcı özelliği olsa da renkleri soldurduğundan ve kumaşı yıprattığından kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Yıkanan nevresim takımları iyice kurumadan dolaba konursa, küf veya mantar oluşumu olabilir. Bu nedenle yıkandıktan sonra ılık ütü ile ütüleyip kuru olduğundan emin olduktan sonra dolaba konulmalıdır.

Firmalar ayrıca nevresim takımlarının kuru temizlemeye verilmemesini, açık ve koyu renklerin birlikte çamaşır makinesine atılmamasını da önermektedir.

Ve önemli bir hatırlatma: İnternetten aldığınız nevresim takımlarını 14 gün içinde iade etme hakkınız bulunmaktadır. Ebatları tahmininizden büyük veya küçük olan nevresim takımlarını bu süre içinde para kaybı olmadan iade edebilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıdan çift kişilik nevresim ölçülerini öğrenebilirsiniz.

 

Yorum yapın