Telefon takip programı ne işe yarar

Photo of author

By Bilgio.Net

İletişim araçlarının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması uzakları yakın, zoru da kolay hale getirmiştir. Günümüzde sosyal medya ve cep telefonları iletişim konusunda yüz yüze görüşmenin önüne geçmiştir.

İletişimin kolaylaşması bazı güvenlik sorunlarını da beraberinde getirmiştir. Örneğin bir şirketin ticari sırlarını dışarıya çıkarmak birkaç dakikalık iş haline gelmiştir. Veya ergenlik çağındaki bir genci ayartmak için onunla tanışmak bile gerekmemektedir.

Çocuklarının yabancılarla tehlikeli ilişkiler kurmasını istemeyen aileler, firmasının verilerini güvende tutmak isteyen yöneticiler veya yakınlarının garip ilişkilerinden şüphelenen kişiler telefon takip programlarını tercih etmektedir.

Telefona yüklenen bir yazılımla telefonun tüm faaliyetleri kayıt altına alınabilmektedir. Örneğin tüm arama kayıtları, konumlar, mesajlar, video ve fotoğraflar takip edilebilmektedir.

Eşinden şüphelenenler

Modern yaşam insan ilişkilerini karma karışık hale getirmiştir. Mesai sürelerinin uzaması eşlerin birbiri ile geçirdiği zamanı daraltmaktadır. Eşinin bazı davranışlarından şüphelenen kişiler telefon takip programı ile eşini takip etmektedir. Peki bu etik midir ? Evli iken başkası ile flört etme, yaptıklarından eşine hesap vermeme ve karşındakinden koşulsuz güven talebinde bulunma ne kadar etikse eşini yazılımla takip etme isteği de o kadar etik bir harekettir.

Şirket güvenliği

Şirketler çalışanlarına işleri ile alakalı olarak telefonlar, bilgisayarlar ve araçlar tahsis etmektedir. Çalışanlarına tahsis edilen imkanların amacı dışında kullanılmaması ve casusluk faaliyetlerinin önlenmesi için telefon takip programı kullanmak gayet pratiktir.

Çocuklarını takip etmek isteyenler

Ergenlik döneminde çocuklar bir nevi başkalaşım sürecine girerler. Bu dönem onların ne yapacağının belli olmayacağı ve kontrol edilmeyi kesinlikle reddettikleri dönemdir. Sonradan pişman olmaktansa önceden tedbir almak daha iyidir.

Telefon takip programları nasıl çalışır ?

Takip edeceğiniz kişinin telefonunun sizin elinizde olması gerekir. Çünkü bu telefona yazılım yüklenmesi gerekir. Yazılım yüklenince size verilen panelden takip bilgilerini izleyebilirsiniz.

Telefona takip yazılımı yüklendiği anlaşılır mı ?

Ücretli yazılımları kullanıyorsanız anlaşılmaz. Bu tür yazılımlar telefona yüklendikten sonra telefonda bir buton veya kısayol oluşturmadığı için takip edilen bunu anlamaz.

Ücretli yazılım mı yoksa bedava program mı ?

Ücretli yazılım için başlangıçta bir ücret ödemek, daha sonra da abonelik ücreti ödemek gerekir. Ücretli yazılımın avantajı bir riski bulunmamasıdır.

İnternetten ücretsiz indirilebilen ve bedava kullanılan telefon takip programları da vardır. Bu programları kullandığınızda verilerinizin hangi mecralara yönlendirildiğinden emin olmazsınız. Birisini takip edeyim derken başka birileri sizi takip ediyor ve özel verilerinizi çalıyor olabilir.

Telefon takibi için hangi yazılım kullanılır ?

Ücretli ve güvenli bir takip sistemi kurmak için flexispy programını inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın