Typo dekorasyon tarzı nedir

Typo dekorasyon tarzı 2017 yılında popüler oldu ve dünyaya yayıldı. Hala da popülerliğini devam ettiriyor.

Typo dekorasyon tarzı nedir, nasıl uygulanır, kimlere göre göredir ?

Adını Typo yazı karakterlerinden alan bu dekorasyon tarzın odak noktası “motive olmak” üzerine kuruludur. Kimi zaman üzerimizdeki ölü toprağını silkeleyemediğimizden, kimi zaman aşkı, nefreti ve isyanı hakkıyla yaşayamadığımızdan ve çoğu zaman da hayatın içini dolduramadığımızdan veya çalışma verimi düşüklüğünden yakınırız.

Bunlar için motivasyon, bir şeylerin bizi harekete geçirmesi, ilham vermesi gerekir. Kanepe üzerinde elde TV kumandasıyla saatlerdir atıl bir şekilde kadın programına dalıp gitmiş bir kişinin asıl yapmak istediği çok başka bir şeydir belki de. Mesela ilgisini çeken birine açılmayı düşünüyordur, ders çalışmayı düşünüyordur veya evi temizlemeyi planlamıştır.

Ama yaptığı şey ne ? Saatlerce TV izlemek! Biraz motivasyon olsa fena mı olurdu ? Birisi onu dürtse, gelen bir mesaj beyninde şimşekler çaktırsa veya gördüğü bir şey ona yapması gerekenleri hatırlatsa !

Typo dekorasyon tarzı işte tam da bunları amaçlar. Bizi amaçlarımız ve önceliklerimiz konusunda motive etmek için evi buna uygun dekore etmektir Typo dekorasyon tarzı.

Bu tarz da yazılar öne çıkıyor. Hiç unutmak istemediğiniz şeyleri, hedeflerinizi veya hayattaki önceliklerinizi hatırlamak için bunların yazılı olduğu ev eşyalarını dekorasyonda kullanıyorsunuz.

Bu eşyalar şunlar olabilir; Tablolar, paspaslar, yastıklar… Veya görmek göstermek istediğiniz mesajı başka bir eşyaya bastırabilirsiniz.

Bundan şu çıkmasın, her mobilyanın bir kenarında ibretlik mesajlar, her duvarda yazılı tablolar, nereye baksan yazı… Hayır öyle değil, eviniz asla sticker eve dönmeyecek.

Her tarafı yazı ile donatırsanız sizi şizofren zannedebilirler. Bir odada bir mesaj yeterli olabilir.

Typo dekorasyon tarzı sadece yazı ile alakalı değil. Çünkü insanlar sadece hatırlatma mesajları ile motive olmuyor. Mobilyaların bizzat kendisi de ilham veriyor. Örneğin eviniz aynı zamanda işyerinizse yani home ofis çalışıyorsanız. Evinizin salonu çalışma odasını andırabilir.

Veya evinizde çocuklarla daha bol ve eğlenceli zaman geçirmek istiyorsanız mobilyalarınız daha yumuşak olmalı, eşyalarınız canlı renkte olmalı ve evinizde koşuşturma yapmak için daha az mobilyalı kısımlar olmalı. Yani Typo dekorasyon tarzı biraz da fonksiyonelliği öne çıkarıyor.

Typo dekorasyon tarzında renklerin önemi büyük. Çünkü motive edici etkileri var. Renklerin anlamlarını bilerek kullanmanız gerekiyor.

Bunlara ilave olarak Typo dekorasyon tarzının özgürlükçü oluşuna dikkat çekelim. Bu salaş ve dağınık görünüm demek değil sadece dekorasyonda belli kalıplara bağlı kalmayıp ihtiyaç ve istekleriniz doğrultusunda evi döşemeniz anlamı taşıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here