Veda mesajına cevap vermeyen sevgili aslında ne anlatıyor

Photo of author

By Bilgio.Net

İlişkilerde “ayrılık” kaçınılmaz değildir ama sık rastlanan bir olgudur. Hatta bir çok çift ayda birkaç kez kati niyetle ayrılabilir. Duygular ilişkilerde ön plandadır ve bir an gelir onsuz yapamazsınız, bir on gelir mesajına bile tahammül edemezsiniz.

İlişkiyi bitirmek için mesaj atma yolunu seçmek belki de en acemice ve korkakça bir yöntemdir. Aylarını, günlerini verdiğin bir insandan ayrılırken yüzüne bakmaya cesaret edememek, söyleyeceklerini içinde tutup meramını dile getirememek sonradan pişmanlığa yol açacaktır.

Bununla birlikte bir zamanlar Leyla ile Mecnun tarzı aşk yaşadığı partnerleri spam mesaj atar gibi mesajla ter edenler az değildir. Peki böyle bir mesaja cevap verilmeli midir ?

Düşünün ki birisi tüm yaşananları noktalamak için birkaç satırla yetinmiş, bir zamanlar gözlerini ayıramadığı sevgilisiyle karşı karşıya gelememiş. Sadece iki satır.. Sanki bizim ilişkimiz boş bir şeydi der gibi…

Böyle bir mesaja cevap verilir mi, verilirse ne denir ? Hiç şüphe yok ki ayrıldığını telefonuna zamansız gelen mesajdan anlayan kişi buna kafa yoracaktır.

Veda mesajına cevap vermeyen sevgili aslında ne anlatıyor ?

Burada tek bir ihtimal yoktur. İlişkiler şablon üzerinden yaşanmaz. Dünyada şu an 1 milyar ilişki yaşanıyorsa hepsi de kendine göre “özel”dir. Bununla birlikte insanların genel geçer durumları vardır. Bazı ip uçları çok şeyler anlatır. Şimdi ihtimalleri değerlendirelim.

Belki acele etme düşün biraz diyordur

Siz mesajı atıp ilişkiyi bitirdiniz. Peki karşıdaki de öyle mi düşünüyor. Belki de henüz ilişkiyi sonlandırmaya hazır değildir. Çünkü o da noktayı koyarsa geri dönüş yolu iyice tıkanmış oluyor. Belki de içindeki ateş yanıyor ve kısa süreli kırgınlıkların zamanla düzeleceğine inanıyordur.

Çoğu kere bitti zannedilen aşklar bir süre küllerinden yeniden canlanır. Belki de sevgiliniz bunu düşünüyordur. Ayrılık için yüz yüze gelemeyişiniz de onu cesaretlendiriyordur.

Peki bu durumda ilişkinizin durumu ne olur, bitmiş midir, bitmemiş midir ? Burada insiyatifi tamamen ona bırakmış oluyorsunuz. Siz geri dönmek isteseniz burnunuzdan getirebilir. Hayatınıza kaldığınız yerden devam etmek isteseniz “ben bitti demeden bitmez” mantığıyla peşinizi bırakmayabilir. O yüzden ilişkiyi mesajla bitirmek çok tercih edilen bir yöntem değildir. Kolaydır ama sonradan pişman eder.

Birinden ayrılmak istediğinizde ayrılık sebebinizi karşınızdakine ifade edebilmeli ve bunu göz teması kurarak yapmalısınız. Yarım yamalak ayrılmaya kalkmak yeni bir ilişkiye başlamanıza da engel olacaktır.

Belki de  o sizden önce bitirmiştir

Bazen ilişkiler devam ederken kalpteki ateş bir süre sonra söner ve sadece bir alışkanlığı devam ettirirsiniz. Siz bir veda mesajıyla aranızdaki bağa bir nokta koymak istediğinizde belki de sadece malumun ilanını yapmışsınızdır. Tellale cevap verilir mi ? Elbette verilmez. Birisi bir şey duyuruyorsa içinizden “anladım” der yolunuza devam edersiniz.

Bakın bu ihtimal ilk ihtimaldeki durumun tam tersidir. Siz veda mesajı attığınızda karşınızdaki çoktan başka limanlara yol almış olabilir. Siz hala veda mesajınıza cevap bekliyorsunuz J

Yine geldik aynı noktaya. Vedalar sms ile olmamalı değil mi ? Üstelik ilişkiyi siz bitirmiş oluyorsunuz. Eski sevgiliniz işin içinden zahmetsizce sıyrılıyorsunuz. Dahası düşünün bakalım size niye cevap vermiyor ?

Kafam karışık zamanı değil ?

Vedayı mesaj ile yaptınız ama cevap veren olmadı değil mi ? Peki size neden cevap verilsin ? Zaten ayrılmışsınız, onun neyi oluyorsunuz. Ona sormadan ilişkinizi tek taraflı fesh etmiş oluyorsunuz.

Sevgiliniz henüz bu ayrılığa hazır olmayabilir. Size hala aşık olduğundan değil, belki de henüz rotasını ne yana çevireceğini bilmiyordur. Unutmayın her ilişkide “aşk” yoktur.

Gelecek planlamasını yapana dek bu ilişkiyi askıda tutmak istiyor olabilir. Size cevap vermemesi size karşı kuvvetli bir bağ hissetmediği anlamı da taşıyabilir, sizi çok sevip “nasıl yedin bu haltı ?” der gibi aşkın verdiği kızgınlıktan da cevap vermiyor olabilir. Bunların ötesinde kafası ve kalbi karışık da olabilir.

Belki de ilişkinizi masaya yatırmak istiyordur. Önce adım atıp sonra pişman olmaktansa ne yapacağını kendi içinde kararlaştırıp daha sonra eyleme geçmek istiyordur.

Siz ise hala onun ne düşündüğünü merak ediyorsunuz… Vedayı mesaja sığdırabileceğiniz zannettiniz ama o kadar kolay değil, düşünün bakalım…

Yorum yapın