Viks selülite iyi gelir mi ?

Photo of author

By admin

Viks selülite iyi gelir mi, Viks krem ile hazırlanan karışımlar selülit tedavisi için ne derece uygun ve güvenlidir ? Bunları merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam ediniz…

Bölgesel incelmeyi sağlamak ve selülitleri gidermek için bazı kişilerin Viks krem kullandığı bilinmektedir. Sadece ülkemizde değil dünyanın başka ülkelerinde de Viks kremin sülülitten kurtulma metotlarına dahil edildiği görülmektedir.

Selülit nedir ?

Selülit vücudun kalça, uyluk ve karın bölgelerindeki cildin portakal kabuğuna benzer tarzda çukurlu tümsekli bir şekil almasıdır.

Ciltteki bu kötü görünüme cildin dermis ve epidermis adı verilen üst katmanlarında biriken yağ hücreleri neden olmaktadır.

Selülitin başlıca nedenleri, hormonal değişiklikler, sağlıksız beslenme, sigara içme, kilo alıp verme, hareketsiz yaşam tarzı ve genetik nedenler olarak sıralanabilir.

Selülit tedavisi nasıl yapılır ?

Selüliti tamamen tedavi eden bir yöntem bulunmamaktadır. Selülit tedavisindeki en etkili tedavi yöntemleri lazer ve radyo frekans sistemleri kullanılarak yapılır. Ancak bu tedavilerin etki süresi de ancak 6 aydır. Yani her 6 ayda bir tekrarlamak gerekmektedir.

Selülit tedavisi için genel olarak aşağıdaki üç yöntem kullanılır:

  1. Doku masajı, radyofrekans teknolojisi ve kızılötesi ışığın bir birleşiminden oluşan yöntem.
  2. Diyot lazer enerjisi ve doku masajının birleşimi
  3. Aynı anda derin ve yüzeysel seviyelerde radyofrekans kullanımı

Selülit kremleri işe yarıyor mu ?

Selülit kremleri selüliti gizlemede geçici ve kısmı olarak işe yaramaktadır. Fazla etkili oldukları söylenemez, ayrıca etkileri de kısa sürelidir.

Viks selülite iyi gelir mi ?

Öncelikle Viks kremin kullanma talimatında selülite iyi geldiği yönünde bir bilginin olmadığını belirtmekte gerekir. Ancak bu yöntemi uygulayıp olumlu yönde etki aldığını ifade eden bir çok kişi var.

Peki Viks bunu nasıl başarıyor ?

Selülitin cildin üst katmanlarındaki yağ birikmesi nedeniyle olduğunu makalemizin başında belirmiştik. Viks bu yağ hücrelerini kurutuyor ve selülite karşı kısmı bir başarı sağlıyor. Ancak bunun geçici bir zafer olduğu söylenebilir. Çünkü bir süre sonra selülit tekrarlıyor.

Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir nokta Viks’in yağ hücrelerini kuruturken hedef gözetmemesi. Yani Viks ile selülit tedavisi uygulanırken aslında derideki tüm hücreler zarar görüyor. Bu nedenle herhangi bir doktorun Viks ile selülit tedavisini onaylaması mümkün değil.

Ayrıca Viks ile selülit tedavisinin bazı cilt hasarlarına yol açması, cildi daha da bozması veya karaciğer fonksiyonlarını etkilemesi gibi riskleri de bulunmaktadır.

Viks neye iyi gelir ?

Viks soğuk algınlığına bağlı öksürük, ağrı, balgam gibi şikayetleri azaltan ve rahatlatıcı etki yapan bir kremdir. Bunun için kişinin sırt, göğüs ve boğaz bölgesine Viks krem sürülür. Viks’in başka bir kullanım amacı bulunmamaktadır.

Viks ile selülit tedavisi ne zaman başladı ?

Viks’in selülitlerin giderilmesinde kullanılması, yeni bir hadise değildir 80’li ve 90’lı yıllardan beri insanlar bu yöntemi uygulamaktadır.

Viks ile selülit tedavisi nasıl yapılır ?

Selülit tedavisi için Viks tek başına veya bir karışım halinde uygulanmaktadır. Selülit bölgesine Viks krem masaj yapılarak sürülür. Streç film ile sarılır ve egzersiz yapılır.

Viks selülit için bir karışım halinde de uygulanmaktadır.

Karışımın içeriğinde şu maddeler bulunmaktadır:

  • Vicks VapoRub (Yarım kutu)
  • Kafur  (Toz haline getirilerek bir çorba kaşığı)
  • Sodyum bikarbonat (Bir çorba kaşığı)
  • Alkol  (Bir çorba kaşığı)

Bu karışım bir defada uygulamak için değildir. Bir kerede uygulanırsa çok fazla gelir.

Viksi selülit tedavisinde tavsiye eder misiniz ?

Kesinlikle hayır. Geçici bir selülit kaybı (belki de bu bile olmayacak) karşılığında sağlığınızı riske atmış oluyorsunuz.

Selülit için doğal çözüm nedir ?

Doğal veya yapay, selüliti tamamen ortadan kaldıran bir yöntem yoktur. Fakat sağlıklı ve fazla yağ tüketiminden kaçınarak beslenirseniz, spor yaparsanız ve de sigarayı bırakırsanız daha az selülit oluşacaktır.

Selüliti gizlemek için bir kreme ihtiyaç duyuyorsanız (geçici çözüme de razıysanız) Viks yerine selülit kremlerini tercih edebilirsiniz.

Yorum yapın