Vodafone güvenli depo 100 gb nasıl iptal edilir

Photo of author

By Bilgio.Net

Güvenli depo aboneliği gayet kolay biçimde sonlandırılabilmektedir ama Vodafone’un internet sitesinde Vodafone güvenli depo 100 gb nasıl iptal edilir konusunda detaylı bir bilgi yer almadığından aboneliğini iptal etmek isteyenler bunu yapmakta zorluk çekmektedir.

Vodafone güvenli depo ücretli mi ?

Bazı tarifelerde ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ama genellikle tarife ücretine dahil olmayan, her ay para ödenen bir hizmettir.

Vodafone güvenli depo nedir ne işe yarar ?

Vofafone’un vermiş olduğu “Güvenli depo” hizmeti telefonunuzda yer alan fotoğraf, müzik, video gibi materyalleri  Vodafone un veri bankasında saklamak içindir. Bu sayede telefon arızalansa, kaybolsa veya suya düşse dahi önemli verileriniz korunmuş olur. Ayrıca telefonunuzda yer açılmış olur.

Vodafone güvenli depo hizmetinin küçük de olsa bir bedeli vardır. 100 gb’lık depo yerinin aylık bedeli 7 TL’dir. 100 gb’lık alana tahmini olarak 50 bin fotoğraf veya 5 bin video sığabilmektedir.

Vodafone güvenli depo nasıl kullanılır ?

 • Öncelikle Güvenli Depo uygulamasını telefona indirmek gerekir.
 • Daha sonra telefon numarası ve Vodafone Yanımda şifresi ile giriş yapılır.
 • Yedekleme ayarları seçilir.
 • Depoya gönderilecek dosyalar aktarılır.

İstendiği zaman Güvenli Depo uygulaması kullanılarak depodaki verilere ulaşılabilir, eklenebilir, çıkarılabilir.

Vodafone güvenli depo iptal edilince veriler geri nasıl alınır ?

Kullanıcılar bazı sebeplerle artık Güvenli Depo hizmetini kullanmak istemeyebilirler. Bu hizmet iptal edildikten 30 gün sonra depodaki veriler kalıcı olarak silinir. Bu yüzden aboneliğini iptal için başvuruyu yapan kişi bu 30 gün içinde depodan verilerini almalıdır.

Hattın kapanması durumunda da hat kapanma tarihinden itibaren 30 gün içinde verilerin alınması gerekmektedir.

Bu 30 günlük süreçte kişi sadece verilere ulaşabilecek yeni dosya ekleyemeyecektir.

Abonelik iptal edildikten sonra dosyaları depodan geri alma işi tümünü seçme veya blok halinde seçme gibi bir seçenek olmadığından uzun sürebilir. Dosyalar tek tek geri alınmaktadır.

Vodafone güvenli depo 100 gb nasıl iptal edilir ?

Vodafone’un internet sitesinde Güvenli Depo hizmetinin iptal edilmesiyle ilgili olarak Online Self Servis demekle yetiniyor. Online Self Servis kelimesine bağlantı verilmiş ama bu bağlantıda sadece hizmet satın almaya yönelik bilgiler var iptal etmeyle ilgili bir husus belirtilmemiş. Doğal olarak kullanıcılar bu iptal işleminin Online Self Servis üzerinden nasıl yapılacağını merak ediyor.

Online Self Servis kullanılarak Güvenli Depo aboneliğini iptal ettirmek için ıptal depo 100gb yazarak 7000 e mesaj göndermek gerekiyor. Daha sonra size iptal ile ilgili mesaj gelecektir.

Bazen 7000 e mesaj gönderememe sorunu olmaktadır. Veya attığınız mesaja gelecek cevap uzun süre gelmemektedir. İsterseniz Online Self Servis e ulaşmak için  *7000# yazıp arayabilirsiniz.

Karşınıza bant kaydı çıkacak, bant kaydını dinleyerek ve menülere tuşlaya tuşlaya devam ederek aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Online Self Servis i aramak ücretli değildir.

Her iki yöntemde de bazen yoğunluk nedeniyle bazen gecikme yaşayabilirsiniz. Telefonla aradığınızda işlem gerçekleşmedi diyebilir, iptali gerçekleştirmek için yılmadan devam etmeniz gerekir.

Not: Bazı hat abonelerine Vodafone Güvenli Depo aboneliğinin kendilerinin haberi olmadan başlatıldığı yönünde duyumlar almaktayız. Bu tür bir deneyim yaşayanlar var ise yorum bölümüne bildirmelerini rica ederiz.

“Vodafone güvenli depo 100 gb nasıl iptal edilir” üzerine 7 yorum

 1. Bana sormadan güvenli depo güvenli İnternet abonesi yapmışlar mesaj atıyorum iptal için servis kullanılamıyor diyor online servis diyor araştırıyorum orada sadece aktive et var 542 de digital ses var sinir etmek için sadece.. Ya bu ne rezilce Bi durum bana yardımcı olunmuyor benden her ay 5+3 TL para alınıyor bunu nasıl iptal ederim yeter ya

  Yanıtla
   • IPTAL GDEPO100GB yaz 7000 e gönder. güvenli depo iptali için. onun dışında böyle bi aboneliğiniz varsa IPTAL TALEP yaz 7000 e gönder hepsii görürsün ve istediğini iptal edebilirsin.

    Yanıtla
 2. Bende az önce annemin telefonunda güvenli depo 100GB paketiniz 16.06.2020 tarihinde 6tl karşılığında yenilenecektir diye msj geldiğini farkettim telefon android falan da değil bu paket almadığımız halde nasıl oluyoda paket yenileniyo

  Yanıtla
 3. Arkadaşlar güvenli depoyu iptal etme yöntemi.
  IPTAL GDEPO100GB
  7000 E MESAJ GÖNDER. unutmayın büyük harfle yazılacak aynen bitişik ve boşluğuyla yukarıdaki gibi yapacaksınız

  Yanıtla

Yorum yapın