Xiaomi mi5 numara engelleme

Photo of author

By Bilgio.Net

Xiaomi mi5 ve mi5s telefonlarda numara engelleme yani sizi arayan numaranın engellenmesi, size sms atamaması, arayamaması için aşağıdaki adımları takip ediniz.

1.Ana menüden “Telefon” yazan ve telefon sembolü olan yere dokununuz.

Xiaomi mi5 numara engelleme
2. Telefon menüsünde sizi arayan numaralar çıkacak. Biz bu örneğimizde Yapı Kredi Bankasının 444 1 444 numaralı müşteri hizmetleri numarasını engelleyeceğiz.

3. Engellenecek numaraya dokununuz. Aşağıdaki gibi ekran açılacaktır.

Xiaomi mi5 numara engelleme
4.Numaraya girince sağ üst köşede üç nokta şeklinde işaret var. Oraya dokununuz.

Xiaomi mi5 numara engelleme
5. Karşınıza gelen sayfada “Engelle” yazan yere dokununuz.

Xiaomi mi5 numara engelleme
6. “Engelle”ye basınca, teyit için soracaktır. “Tamam” a tıklayınız. Böylece xiaomi mi5 telefonda aramasını istemediğiniz bir numarayı engellemiş oldunuz.

Xiaomi mi5 numara engelleme
Xiaomi mi5 numara engelleme kaldırma nasıl yapılır 

Eğer engellediğiniz bir numara daha sonra size tekrar ulaşsın istiyorsanız. Yukarıdaki adımları aynen uygulayarak aşağıdaki sayfaya kadar geliniz. Bu sefer sayfada “Engellemeyi kaldır” yazacaktır. Oraya tıklayarak daha önce engellediğiniz numaranın arama ve mesaj gönderme engelini kaldırabilirsiniz.

Xiaomi mi5 numara engelleme
Numara engellendiğinde ne olur ?

Eğer bir numarayı engellediyseniz, o kişi sizi aradığında doğrudan meşgul sesi duyacaktır. Bir veya iki kere aradığında sizi başka bir numarayla görüşüyor zannedebilir. Fakat birkaç kere daha arayıp her seferinde meşgul sesi duyunca engellendiğini anlayacaktır.

Peki siz engellemiş olduğunuz bir numara sizi aradığında bunu duyar mısınız ? Hayır, engelli numara sizi aradığında telefonunuz çalmayacak. Fakat yukarıdaki bildirim ekranından uyarı verecek. Yani engelli bir numaranın sizi aradığını bu bildirim sayesinde öğrenebileceksiniz.

Xiaomi mi5 numara engellemeyi aşağıdaki videoyu izleyerek de yapabilirsiniz.

Yorum yapın