Fethiye’de sulu yemek yapan yerler

Photo of author

By Bilgio.Net

Fethiye, önemli turizm merkezlerimizden birisi olup çok sayıda restoran seçeneğine de sahiptir. Bununla birlikte “Fethiye de sulu yemek nerede yenir” diye soracaksanız, hem fiyatı uygun hem de lezzeti yerinde olan ancak birkaç tane mekan bulabilirsiniz.

Her yerde olduğu gibi Fethiye’de restoranların önemli bir kısmı fast food ve pide-kepap üzerinden iş yapmakta, sulu yemek yapan yer aradığınızda seçenekler çoğunlukla kenarda köşede kalmış küçük lokantalar olmaktadır.

Küçük işletmelerin istikrar sorunu olabildiğinden onlara bu yazıda yer vermedim. Çünkü bir zaman gidiyorsunuz şahane bir lezzet buluyorsunuz, başka bir zaman gidiyorsunuz ne servis yapacak eleman var, ne de yemeklerde kalite.

Fethiye’de sulu yemek yapan yerler

Fethiye’de sulu yemek yapan yerler listesini yaparken aşağıdaki kriterlere dikkat ettim.

  • Öncelikle restoranda bir istikrar olacak, her sene aynı hizmeti aynı kalitede verecek,
  • Fiyatları astronomik olmayacak,
  • Yemek ve hizmet kalitesi belli bir seviyede olacak,
  • Kolay ulaşılabilir bir yerde olacak,

Şamdan restoran

Şamdan restoranı Fethiye’de sulu yemek yapan yerler listemde ilk sıraya koymamın başlıca sebebi oldukça merkezi konumudur. Çünkü Şamdan restoran Fethiye’nin oldukça merkezi bir yerinde ve bu bölgede yemek fiyatları oldukça yüksek olduğu halde kaliteli yemekleri sunuyor. Aşağıda Şamdan restoranın konumu yer almaktadır.

Şamdan restoran
Şamdan restoran Balıkçı halinin az ilerisinde Belediye Binası’na yakın bir konumdadır.

Şamdan restoranOturum alanı fazla olmamakla birlikte düzenli müşterisi olan, öğle saatleri biraz kalabalık, diğer saatlerde oldukça sakin bir mekandır.

Şamdan restoranYemekler bildiğimiz klasik sulu yemeklerdir. Lezzeti fena değildir. En önemlisi yedikten sonra mide ağrısı yapmamaktadır.

Şamdan restoran Servis aşağıdaki resimdeki gibidir. Çorba söylediğiniz zaman yanında salatası ücretsiz gelmektedir.

Şamdan restoranSahil lokantaları

Fethiye’de sulu yemek alanındaki sıkıntıyı ilk olarak fark edip bu sektörde lokanta açmayı akıl eden girişimciler tarafından kurulmuştur. Sahil lokantaları 2000 yılından beri hizmet vermekte olup 2 adet şubesi bulunmaktadır.

Yıllardır uygun fiyata sulu yemek çıkaran ve oldukça fazla müşterisi olan lokantalardır.

Şimdilik Fethiye’de sulu yemek yapan yerler listemde sadece iki restoran var. Kayaköy’de nerede yenir merak ediyorsanız şu yazımı okuyunuz.

İlgili yazı: Saklıkent kanyonu nerededir ?

Yorum yapın